| Ioana90000 a întrebat:

Am 16 ani şi parinţii mei ma trezesc la 8 dimineaţa. Ei nu înţeleg ca mie mi-e somn pentru ca stau pe telefon toata noaptea, ma culc la 5 dimineaţa, ce pot face? Macar acum sa ma lase să dorm cât e vacanţă

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Culca-te mai repede.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu daca as fi in locul mamie tale ti-as confisca telefonul, ca sa dormi, nu sa te imbolnavesti, ca NU-i este nromal sa stai pe telefon noaptea, in loc sa dormi.

Asculta de parintii tai ca-ti vor numai binele!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te mai culca la 5 d'ohh

| adryang78 a răspuns:

Părinții tăi înțeleg foarte bine că somnul pe timp de zi nu este la fel de odihnitor ca somnul pe timp de noapte. Nu e vina lor, ei vor să-ți păstreze un program normal și sănătos de somn. E vina ta, dacă stai pe telefon până dimineața. Și eu sunt părinte și, sincer, în cazul ăsta ți l-aș confisca vreo câteva zile, să te înveți minte. big grin

| Madaxo97 a răspuns:

Dar chiar e necesar să stai până la 5 dimineața pe telefon? De ce nu dormi mai devreme? Înțeleg că se mai întâmplă din când în când să mai pierzi nopțile dar nu face un obicei din asta, nu e bine nici pentru sănătatea ta să te culci la orele alea.

| Miruna333 a răspuns:

De ce te-ar trezi la 8 dimineata cand tu esti in vacanta? Sa vorbesti cu ei, este dreptul tau sa profiti de vacanta sa dormi cat mai mult

| Dragobeta a răspuns:

Serios? Ce poti face? Sa te culci cel mai tarziu la ora 22 ca un om normal. La 16 ani te poti culca si mai devreme. La ora 8 e chiar tarzie trezirea. Nu mai sta noaptea pe telefon. Poti sa o faci ziua.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu mai sta pe telefon. E bine să dormi 8 ore. Nu este normal să te culci la 5 dimineața. Se depune oboseala în corpul tău.