| Sabina887 a întrebat:

Am 16 ani sunt însărcinată din cauză că tata nu accepta lucrul asta mama m-a dus la bunica la mama ei pentru câteva zile dar înca nu mam acomodat la bunica eu vreau sa pastrez sarcina avort nu se mai poate face sunt în 4 luni jumate însărcinată.Cum ma pot acomoda mai bine la bunica până mă întorc acasă?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Bun îi vinul, dar băut fără măsură, îmbată! Suntem în 2024, te-ai născut, trăit cu telefonul mobil, internet, rețelele sociale. Chiar nu ai auzit de prezervative, nu ai auzit de test de sarcină? Ce ai făcut 1 trimestru și jumătate? O întrebare mai stupidă nu ai găsit: "Cum ma pot acomoda mai bine la bunica până mă întorc acasă?"?
Simplu, taci, înghiți și suporți consecințele jocurilor tale cu lucruri interzise!
Ți-am zis, ai 16 ani, sunt prezervative, teste de sarcină în supermarket. Există informații pe internet. Nu tu ai așteptat să ai burta la gât și acum vrei să fi felicitată de familie că ți-ai distrus viața, viitorul? Roagă-te măcar să naști după Crăciun și Revelion, căci altfel e "o plăcere" să fi în spital în perioada sărbătorilor!

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să te simți bine cu bunica ta.

| suntserios a răspuns (pentru Cipi1212):

Acum ca i-ai zis tu asta, sigur o sa se simta mai bine