| Sabina887 a întrebat:

Am 16 ani sunt însărcinată în 4 luni jumate mama mi-a promis ca ma va ajuta ea cu copilul îl va creşte ea chiar daca tata nu e de acord cu asta mama îl va convinge şi pe tata.Cum ma pot înţelege cu parinţi mei mai bine în situatia asta? Şi cum pot fi o mamă bună pentru bebe când se va naşte?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E de speriat cate intrebari pui minore de 15-16 ani despre sarcina...

O sa inveti pe parcurs cum sa fii o mama mai buna.

parintii vor accepta odata si odata

| Ocreștină a răspuns:

Cere ajutorul lui Dumnezeu! Spovedește-te, renunță la păcate, tine posturile rânduite de Biserica Ortodoxă.