| Shara988 a întrebat:

Am 16 ani tata mă trezește de dimineață mereu și îmi zice ca trebuie să mă trezesc ca să fim toți la masă dimineața chiar dacă mie nu îmi e foame.Credeți ca procedează corect? Eu sunt încă mică în creștere am nevoie de somn

3 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Ești încă mică și ai nevoie de somn? Și atunci de ce pierzi nopțile și te culci seara târziu în loc să dormi?
Ai nevoie si de mâncare ca să crești, nu numai de somn, și oricum, de fapt nu prea mai ești in creștere la 16 ani.

| 1onur a răspuns:

Te plângi că ai o familie care vine la picioarele tale Să-ți pună o farfurie de mâncare caldă în fața ta fără să scoți bani din buzunar sau sa muncești pentru bani ăia zi de zi eu consider ca esti un copil foarte norocos că ai un tată care vine la picioarele tale săte trezească din somn să vi să stai la masă să mănânci în familie.

Sănt o groază de copii pe care nai habar în ce condiții cres nai habar cât muncesc copii mult mai mici ca tine și adună bidoane adună sticle din gunoaie pentru un ban să-și poată lua o eugenie iar tu ai totul și te plângi de tatăl tău..nai habar câți copii își doresc cu tată ca al tău...

| GirthD a răspuns:

Lasa ca nu ai sa patesti nimic. Foarte bine, te inveti cu disciplina