| ClaudiaVioleta446747464 a întrebat:

Am 16 ani vreau să plec cu iubitul meu în alt oraș și să mă mut cu el el are 25 de ani dacă mă mut cu el ce se poate întâmpla? Chiar îmi doresc sa ne mutam împreună nu îmi mai suport părinți pentru ca nu mă înțeleg cu ei deloc. Poate păți ceva iubitul meu?

3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Da. El poate fi încadrat la corupere de minori și tu poți fi adusă acasă cu poliția.

| 1onur a răspuns:

Normal că poți păți o groază. Ce bărbat sar uita la o copilă de 16 ani? Ce bărbat în toată firea ar face asa? Sa ai o "relație" cu un Copil de 16 ani nu ăla nu-i "bărbat" un pedoflil în toată regula și Toate punctele de vedere la 25 de ani înspre 26 de ani ce "relație" tangenție "prieteniie" să aibă el cu tine "serioasă"?

El îți știe situația cu părinți mai mult că sigur o dată ce el știe că nu te înțelegi cu părinți tăi 100la100%%%% știe asta. Ști ce o să-ți facă? înzecit mult mai mult rău decât părinții tăi la un loc fiind-că știe că n-ai unde Sâte duci știe situația ta de acasă cu părinți tăi știe că nu te înțelegi cu părinți tăi ști ce urmează de la un pedofili nu? Ori te sechestrează droghează abuzează fizic ori te distruge cum își dorește el din tine. NICIUN BĂRBAT de 26 de ani în toată firea sănătos și normal nu ar avea de aface cu o minora el este FOARTE conștient de asta și știe FOARTE BINE asta.

Dacă grija ta este că "iubi" tău pedofilul tău el poate păți ceva și nu tu find o minoră abia împliniți 16 ani și el merge la sigur pe 26 de ani arunci este mai gravă decât situația care ți-o explic eu tu îi duci grija unui pedofililaughing)

| Diana4you97 a răspuns:

Trebuie să aștepți să faci 18 ani. Ești minoră acum, tu trebuie să îți termini școala nu să te muți la iubit. Ai timp toată viața de mutat, nu te grăbi că nu este așa cum crezi.