| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17 ani am rugat-o pe mama sa o lase pe sora mea mai mare sa doarma la noi dar mama nu se înţelege cu ea deşi şi ea e fata ei ea are 20 de ani.Cum pot sa o conving pe mama sa o lase sa doarma la noi?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa convingi pe nimeni, ca tu esti cea care trebuie sa ascuti intotdeaun de mama ta, nu vice versa.

| Valentina7777777 explică (pentru Violleta2022):

Da dar nu ar trebui să îmi interzica să mă vad cu sora mea mă lasa foarte rar să mă vad cu ea şi ştie cat de mult îmi iubesc sora doar ca mama pe ea nu o suporta şi nu înţeleg de ce pentru ca şi ea e fata ei

| Violleta2022 a răspuns (pentru Valentina7777777):

Asculta de mama ta, ca ea este cea care stie cum sa te educe si are motivele ei sa nu te vezi des cu sora-ta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dormi tu la ea.

| LisaJulie a răspuns:

Pai probabil mama spune ca sunteți prea mari pentru o petrecere în pijamale! Îi poți spune ca vrei sa stai mai mult cu ea

| Cipi1212 a răspuns:

Găsești tu o soluție.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Sora ta este o femeie adult, are locul ei unde sa doarma.
Lasa lucrurile asa deocamdata. Vei intelege cand vei mai creste.

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti si cu surioara ta, toti 3 happy