| Mihaelamihaela23 a întrebat:

Am 17 ani, am un bebe de 4 luni, face 5 luni pe 25 iulie. Parinţii mei se baga mereu si imi spun ei cum îl cresc, eu locuiesc cu ei, tatal copilului m-a parasit. Dupa parerea voastră e normal ca ai mei se baga? Mie nu imi place sa imi zica nimeni cum sa imi cresc copilul.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat stai in casa la parinii tai si tu si copilul tau terbuei sa va supuneti regulilor lor.

Daca nu-ti convine, ia-ti copilul si pleaca cu chirie, mai ales ca ai gura mare dar vrei sa stai pe gratis in casa parinteasca.

Du-te fetita in lume, cu copilul tau, pe munca si chiria ta, sa vedem cum te descurci daca ai gura mare in casa parintilro tai, fara pic de repsect si bun simt.

| Vio024 a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti invechita rau. Isi creste cum vre copilul, nu conteaza unde sta, Vio

suntserios
| suntserios a răspuns:

In situatia ta, ar trebui sa le multumesti ca te invata cum sa iti cresti copilul. Ca e clar ca tu nu ai luat decizii bune pana acum in viata.

| ioana748 a răspuns:

Parintii tai vrand, nevrand au doi copii acum. Sunt oameni buni ca te ajuta si sunt entuziasmați de sosirea pe lume a bebelușului care este parte din ei. Poate au momente cand exagerează dar o fac din grija si iubire. Trebuie apreciati parintii tai ca se implica.
Multa sanatate familiei si lu' bebe mic. ❤️

| adryang78 a răspuns:

Dacă nu-ți place, trebuia s-o gândești înainte. Deci, în rezumat, ai rămas însărcinată la 16 ani, părinții tăi sunt suficient de deschiși la minte încât să nu te-arunce pe ușă afară, stai în casa lor, pe banii lor, te ajută să-ți crești copilul iar ție nu-ți convine. Am rezumat bine?
Păi, dacă nu-ți convine, ia-ți copilul și încearcă să te descurci singură. Ce zici? Și cam ce știi tu despre creșterea copiilor, hmmm? Nici n-ai ieșit din adolescență și ai impresia că un copil se crește ca în filme, cu apă, aer și soare, nu?
Ce-mi plac mie oamenii ăștia cu flatulențe-n cap...

| 1onur a răspuns:

Este absolut normal părinți tăi se se implici în creșterea bebeluși fiindcă tu nu ști cum se crește se are grija se educa se protejează un bebeluși ei bebeluși și enorm enorm enorm enome de sensibili fragili nu mănâncă ori și ce trebuie să ști săi adormit săi îngrijești săi hrănești săi protejezi tu abia ai 17 ani ești o mama de 4 luni de zile iar mama are ani de zile cu tine crescândute educandute protejandute nu se compară ani mama tale cu 4 luni ale tale în felul ăsta înveți de la mama ta cu să-ți protejezi și hrănești bebelușul sănătos cu grijă. El va avea și perioadă când îi vor iese dinții va face foarte rău fiindcă va simți o durere enormă bebelușul și când vor avea crampe nu vor putea dormi va avea înbalonări va avea multe probleme până va ajunge la vârsta de 1 an 2 ani 3 ani 5 ani 8 ani sănt niște ani pe care el va deveni și copil din bebeluși care trebuie să fi enormă de atentă cu bebelușul fiindcă nu este de joaca și de glumit cu creșterea copilului tău și bebelușul tău poate crește sănătos și frumos în mâinile mamei tale a băncilor lor nu-i mai desconsidera mama atâta de rău din nimic toată nu ți-a făcut nimic rău mama ta și vrea sa fie sigura ca bebelușul ca crește sănătos frumos în siguranță și în grija ta și al lor dacă nu s-ar băga părinți tăi săte ajute cu bebelușul cine o sa vină? Părinți soțului tău care Tea lăsat cu un copil? Copilul tău bebelușul tău nu se crește cu crize și apucături de gelozie ce faci tu față de mama ta nu-i bine fiindcă îți știe situația mai bine decât tine și știe ca nu poți fi în stare să-ți crești Copilul de una singura în momentele astea fiind părăsită de soțul tău nu-ți mai desconsidera părinți.

| andreispeed250 a răspuns:

Si crezi ca stii mai bine decat parintii tai care au crescut copii? Baga-ti mintile in cap, esti minora, mai bine zi si mersi ca ai sprjinul alor tai fiindca esti intr o situatie dificila.