| Mihaelamihaela23 a întrebat:

Am 17 ani am un bebe de 6 luni a facut acum pe 25 August 6 luni îl cresc cu ajutorul parinţilor mei fostul meu tatal lui m-a parasit când a aflat de sarcină şi acum a venit şi mi-a promis ca se schimba şi va fi un tata bun nu prea am încredere în el dar nici nu prea ştiu ce să fac.Voi ce sfaturi aţi avea pentru mine?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu-ti intrebi parintii care va creste?
Ca atat tu cat si copilul aveti un tutore legal!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Să îl lași să încerce

| ioana748 a răspuns:

Pentru inceput, ar trebui sa-l lasi sa va viziteze, sa recunoască copilul.
Este important si ce spun parintii tai, care sunt oameni deosebiți si te ajuta cu bebe.
De la a promite pana la a face este o distanta lunga.
Vezi incet, incet, despre cum se manifesta ca si tata, daca susține si cu fapte ceea ce vorbeste.
De asemenea observa, cum se comporta cu tine, cat te respecta, care ar fi potentialul lui in scopul formarii unei familii.
Aceste lucruri le poti afla cam in 6 luni, un an.
Asa ca, nu te grăbi sa iei vreo decizie. Si nu uita, faptele vorbesc.
Sa fii sanatoasa si tu si bebe.
Toate cele bune ❤️