| NicoletaNico555 a întrebat:

Am 17 ani, am un frate care are 19 ani, nu îmi place ca el mereu face cu mine pe seful, el fiind mai mare, mai ales cand parinţii nu sunt acasa si nu îl ascult.Imi confisca telefonul si îl da parinţilor. Credeţi ca e ok ca el face asta pentru ca suntem apropiaţi de varsta? Dar cand el e plecat undeva ne ia dorul unul de altul, el e fratele meu si eu sora lui si chiar daca mai apar conflicte incercam sa ne înţelegem

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU! Nu e ok! Ar trebui sa vorbesti cu el cand sunteti amandoi linistiti, nu e nervos niciunul si sa-i spui ca ar trebui sa-si schimbe atitudinea fata de tine ca nu mai esti copila si sa te trateze ca pe un adult, dar pentru asta ar trebui sa fi si tu mai serioasa si sa-ti asumi niste raspunderi ca degeaba ai 17 daca te comporti ca o copila de 10 ani!

| Cipi1212 a răspuns:

Eu nu am o soră de mi-ar fi plăcut. Păcat că fratele tău nu se bucură mereu de compania ta și nu îți ia apărarea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu iti asculti parintii macar el sa aiba grija de tine nu?