| Anca78888898989 a întrebat:

Am 17 ani, am un frate geamăn el e la tata eu la mama, ei au divorţat, eu nu am o legatura aşa bună cu fratele meu geamăn.Cum pot avea o legatura bună cu fratele meu geamăn? Noi am fost separaţi la naştere

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand vei mai creste si vei fi independenta financiar (avand job si putand calatori singura), te poti intalni cu fratele geaman, cand vrei si unde vrei, cu conditia ca si el sa vrea sa va intalniti.

| Dragobeta a răspuns:

Ce prostii pot face parintii din orgoliu! Si din "grija" de a nu plati o alocatie.
E tarziu dar nu imposibil. Intalniti-va. Vorbiti. Vedeti ce gusturi/placeri aveti in comun (si ca gemeni, cred ca aveti multe). Incercati activitati in comun. Si totul se va lega. Acum, ca sunteti fata si baiat adolescenti, e posibil sa fie si unele diferente. Sunt si la cei ce au crescut impreuna. Dar nu te da batuta. Cu rabdare si dragoste frateasca vei face minuni. Succes!

| Cipi1212 a răspuns:

Să încercați să vă cunoașteți întâi apoi să vă întâlniți și să petreceți timpul împreună.