| oxaz a întrebat:

Am 17 ani.Cum sa-mi conving mama sa-mi permita sa ma vopsesc din saten in brunet?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai albit rău fir-ar să fie!
Lasă culoarea naturală a părului, vopsitul nu face altceva decât să distrugă sănătatea, strălucirea lui.
Ai timp mai târziu să te vopseşti.
Apropo, brunetul maturizează.
Pa, pa.

| EUSIATIT a răspuns:

Te vop[sesti si gata nu are ce sa ti faca te cearta putin si trece. dar eu te sfatuiesc sa nu te faci bruneta te imbatrineste. esti tinara mai bine faci ceva suvite sau te vopsesti cu nuantator daca stii ce este si e mai bine nu ti distrugi parul pentru ca acel nuantator nu contine amoniac este un fel de sampon care din 10 spalari de curata Astfel te poti face ce culoare vrei si poti schimba mai des daca nu ti place. bafta

| gabriela a răspuns:

Nu spui cati ani ai... daca esti trecuta de 17, cu rabdare o vei putea convinge!

| Essence a răspuns:

Buna oxaz. eu consider ca la 17 ani ai tai nu se pune problema de fire albe ci pur si simplu doresti o schimbare de look ceea ce e foarte ok. Si nici trecerea pe care doresti sa o faci de la saten la brunet nu mi se pare foarte mare. este normal sa iti doresti la un moment dat sa iti schimbi culoarea parului, si la 17 ani ai tai nu e greu sa iti convingi mama sa te lase avand in vedere ca sunt copii care se vopsesc singuri si nu am mai mult de 13 ani. cred ca stii si tu asta.
daca ai colegi / colege in clasa care s`au vopsit de mult ai putea sa ii dai exemplu. probabil ca iti pare rau ca nu esti in ton cu ei. ii poti explica si ca nu este o diferenta de culoare foarte mare.
si ii poti spune ca acest new look te`ar face fericit/a.
Succes! iti doresc sa te bucuri de noul look!
Fundita?batting eyelashes

| mermadia a răspuns:

Apeleaza la trecutul ei. ia-o frumusel deoparte si spune-i:"mama, cand erai tanara, nu iti doreai o oarecare schimbare la tine?". si o tii pe ideea asta. poate asa vei putea reusi.si nu e o transforma maaare, e o culoare normala. aa, si nu uita:sa nu regreti de felul in care va iesi culoarea.asta o va face ca a doua oara sa nu te mai lase.prefa-te multumita macarhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil mama ta este o femeie foarte stricta. Am profesoare de 23-24 de ani care nu s-au vopsit. Cand le mai intreaba,, paparuzele`` de la mine din clasa( a 8-a) de ce nu s-au vopsit, zic ca nu-si dau cu toata prostiile in par cand nu-i nevoie.
Revin: Ai destul timp sa-ti acoperi firele albe. Nu te pripi doar pentru ca asa este in trend sau majoritatea colegelor fac asa. O sa vina timpul cand ai sa tanjesti dupa parul natural happy.