| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17 ani de când au divorţat ai mei, nimic nu mai e la fel. Locuiesc cu mama dar mai merg şi la tata uneori, ei nu s-au gandit nici macar la mine când au divorţat pentru ca daca se gandeau şi ma iubeau cu adevarat nu faceau asta. Vine tata o data pe luna sa ma vada, mai merg si eu la el câte o saptamâna dar nu e la fel. Parinţii mei nu s-au gandit deloc ca eu voi suferi daca ei divorţeaza, desi am 17 ani am nevoie de ei amandoi. Mai am o sora, ea e mare are 20 de ani.Ce pot sa fac în asemenea situatie? Cum sa îi conving sa încerce sa se împace?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa sa se impace fiindca sunt divortati deoarece fiecare are dreptul sa fie fericit cu altcineva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred totuși că la 17 ani ești destul de matur sa înțelegi că dragoste cu forța nu se poate.

| mihai69 a răspuns:

De ce ai vrea ca părinții tăi să trăiască veșnic nefericiți doar ca să-ți fie ție bine?!?
Egoisto!

| ioana748 a răspuns:

Normal ca iti iubesti parintii. Curand vei fi si tu mare, vei porni in propria viata si vei intelege mult mai multe. Bine ca sunt in viata si te poti bucura de prezenta lor.
Unii copii nu si mai pot vedea parintii niciodată. Trebuie sa si acceptam anumite situații de viata. Nu suntem noi buricul Universului. Daca iti iubesti parintii, vrei ca ei sa fie fericiti, indiferent de calea pe care ei au ales o.
Si acum cu tehnologia aceasta, te poti vedea si comunica zilnic cu tatal tau.
Suna l cand iti este dor de el.
Zi linistita ❤️

| MarianWLF a răspuns:

Nu au cum sa locuiasca impreuna din moment ce nu se mai suporta unul pe altul, daca erai mai mica era o chestie dar ai aproape 18 ani nu esti bebelus, si ai mei au divortat si bine au facut ca stateam in certurile lor zi de zi, o sa vezi in momentul cand ajungi sa locuiesti cu partenerul tau cum iti vine sa o iei la fuga cand lucrurile nu mai pot fi reparate, nu e chiar asa.