| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17 ani, de când parinţii mei sunt divorţaţi eu ma simt singura şi nu am cu cine să vorbesc. Cu tata ma vad odata pe luna, mama nu ma baga în seama când îi zic ca am nevoie de cineva cu care sa vorbesc şi sa îi împartasesc problemele mele, ea zice ca n-am ce probleme sa am la 17 ani. Prieteni nu am pentru ca toţi râd de mine ca parinţii mei sunt divorţaţi. Cu sora mea mai mare mai vorbesc, dar nu aşa mult. Ea are 20 de ani.Ce sa fac în situatia asta? Cum pot sa nu ma mai simt singura?

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Nu Ai o prietena?

| JohnnydeFeer a răspuns:

Fa-ti niste prieteni online sau care nu au idee de situatia ta cu parintii, Daca ai hobby-uri distractie placuta.

| Turbo223 a răspuns:

Ai putea sa i spui tatalui tau ca doresti sa va vedeti mai des. Poate o sa fie receptiv.Cu mama ta ai putea sa i explici perioada prin care treci.Acum nu stiu ce tipar de oameni sunt parintii tai, deoarece unii parinti nu prea isi "asculta" copiii cum trebuie.Cu sora ta la fel, ai putea sa i spui prin ce treci si ca ai vrea sa va apropiati, aici iar depinde de ea.Ma surprinde faptul ca la 17 ani ar rade o clasa intreaga de tine pentru ca ai parinti divortati