| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17 ani eu cu mama nu ne înţelegem prea bine din cauza actualului ei soţ eu o mai supar pe mama dar ea tot mă iubeste. Ştiţi un mod prin care sa ma înţeleg cu mama mai bine?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cu maica-ta trebuie sa te intelegi mai bine, ci cu tatal vitreg, pe care ar trebui sa-l respecti si sa-l asculti, ca de aia ii faci necazuri maica-tii in relatia cu sotul ei.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Are dreptate Violeta, sfatul meu este sa ii asculți totuși pe amândoi și sa le respecți relația dacă e una bună.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai schimbat? De la cum să mă înțeleg ci sotul la cum să mă inteleg cu mama? Hahahah