| NicoletaNico555 a întrebat:

Am 17 ani fratele meu are 19 el mă cearta tot timpul când sunt părinţi la munca şi nu mă,lasa sa fac nimic nu îl mai suport după ce ma cearta mă îmbrăţişeaza şi zice te iubesc sora mea frumoasa e foarte enervant, când face asta dupa ce ma cearta.Vi se pare normal sa faca el asa? Nu e el mama sau tata

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune mana si fa curat in casa, spala podele, fa de mancare s avezi cum te va lasa sa faci orice, dar in casa nu unde vrei tu sa pleci.

| 1onur a răspuns:

Este bine este frumos ca este grijuliu cu tine și îi pasă de tine ca frate.

Faptul ca spui că te deranjeză ca te ia în brațe și te îmbrățișează aicia este discutabil și bine înțeles este absolut normal săte deranjeze îmbrățișările lui comportamentul lui față de tine si de corpul tău.nu este nimic greșit în privința ca te deranjeză îmbrățișările lui.

Nicoleta în ce privință te deranjeză îmbrățișările lui? Te certă de fiecare dată când părinți voștri nu-s acasă cu voi? Nicoleta ce te deranjeză ce te incomodează te ce enervează la comportamentul la îmbrățișările fratelui lui tău?

Nicoleta cum te înțelegi de zi cu zi în lipsa părinților tăi cu fratele tău? Ce te deranjeză și îți displace la fratele tău? Care sunt certurilor și ne înțelegerile conflictele dintr tine și fratele tău? Crezi ca fratele tău are vreo intenție rea cu tine Nicoleta? Care ar fi aceia?

| 1onur a răspuns:

Cu mama ta și tatăl tău ai discutat acest aspecte legate de fratele tău că de fiecare dată te cerți cu el nu te înțelegi cu el ai conflicte cu el în lipsa lor și începe săte deranjeze incomodeze cu îmbrățișările lui și este disconfortil și enervat fratele tău cu tine și cu îmbrățișările lui bizare ca de altfel cred și eu cu Adevărat că fratele tău are apucături și sechele serioase...

| GirthD a răspuns:

Este grijului. Foarte probabil este enervant dar tot fratele tau ramane.

O sa realizeze el mai tarziu cand se mai maturizeaza. Dar fii constienta ca tine la tine.

Incearca sa ii explici, cu frumosul poate pricepe