| NicoletaNico555 a întrebat:

Am 17 ani iar fratele meu are 19 ani, mama e plecată în străinătate la muncă şi tata ne bate pe amândoi, pe fratele meu ca se baga sa ma apere. Noi ne-am gandit sa fugim de acasa, credeţi ca ar fi bine să fugim de acasă?

7 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Totusi, mama voastră mai exista?

| Cipi1212 a răspuns:

Da. Dacă o aveți pe bunica maternă. Să stați la ea.

| 1onur a răspuns:

Nu fugiți printre străini băieți o să vă distrugă fără nicio milă și bunătatea. Vorbiți cu mama voatră și spuneți cu vă tratează pe amândoi sa va ia la muncă lângă ia și să vă de la Schoală.

Va da fratele vostru soluția Adevărata cu Adevărat la amândoi.

AVEȚI OCAZIA CA ESTE VARĂ. In Romania ori unde te angajează vara la terasă pe plajă în restaurante in construcții ori unde unde fugiți la muncă constat strângeți bani destuii ceva timp până când aveți bani sa loați o chirie lângă mama voatră in străin te mergeți acolo cu DAR CUM?

NU FACEȚI PROSTIA SA IEȘIȚI DE LA SCHOALĂ SI SA FUGIȚI LA MAMA VOATRĂ DE CAPUL VOSTRU NU FACEȚI PROSTIA ASTA NICIODATĂ.

Acuma vine pontul vostru și șiansa voatră boșilor. Mergeți la Școală care invitați amândoi frumos loațivă de acolo transferul în scris de mână voi loați legătură cu mama voatră sa vă înscrie acolo la Schoală Loți vă diplome tot ce aveți legat de schoală până si la ultimul bon fiscal după ce fă-ți loat transferul boșilor amândoi maxim într-o săptămână amândoi vorbiți cu mama voatră si cum bani care îi aveți si cu ajutorul mamei voastre ca sigur ca trimite bani acasă să vă trimită ceva sa aveți la voi sa va ajute pe voi și să pună pe numele vostru bani lui sa nu-i mai trimită nimic niciodată să vă uniți cu mama voastră puterile bosule și va înscrieți acolo la Schoală tu ai zis că ai 17 ani FOARTE BINE ia-ți din Romania ori este legat de dreptul la alocație și mama voatră să depună ajutor se social sau orice venit ce var putea ajuta pe amândoi țineți vă de Schoală și de munca cinstită.

Viața nu-i filozofie nici cărți la barbutul și cazinouri daca va apucați de Prosti Dumnezeu va vede va știe va aude mergeți cu Dumnezeu și muncă cinstită in viață nu va apucați de Prosti când ajungeți pe acolo și nici după unul și altul și Europa are destui Destrăbălați drogați boschatari atât cât are și orice țară țineți vă de munca cinstită și de Școală și ajutații și pe femeia aia pe mama voatră. Va doresc din toată inima tot binele băieți și să vă țineți de Schoală când ajungeți acolo și de muncă cinstită aveți toate șansele să reușiți să ajungeți lângă mama voastră.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Credem ca esti troll.

| TuzacAngelina a răspuns:

Dacă fugiți dintr-o cușcă mică în alta mai mare înseamnă că ați scăpat? Societatea este o cușcă mai mare. Vedeți de ce ați ajuns în această situație și încercați s-o remediați. Adolescentismul este cea mai nebună perioadă din viața oamenilor. Din experiența mea vă pot spune că orice părinte cât de rău și nebun ar fi tot este mai bun decât fără tată, mamă sau familie. Începeți prin a vă înțelege pe voi, nu mai fiți instinctuali, impulsivi și încercați să ascultați mai mult. Banii sunt sursa tuturor relelor. Gândurile compulsiv impulsive sunt sursa nebuniei. Este greu să înțelegi adulții dar este și mai greu să înțelegi adolescenții. Aruncați toate conceptele despre ce ați acumulat până acum și orientați-vă spre studiu și luați-vă un part time pentru bani de buzunar. Nu că nu ați avea bani dar; Plictiseala este dorinţa de a avea dorinţe.
Lev Tolstoi

| Ishq a răspuns:

Nu fugiți de acasă niciodată. Am și eu 2 băieți si recunosc ca sunt mai rece cu ei, dar ii iubesc extrem de mult.am fugit și eu de acasă la 17 ani și m-am întors înapoi acasă. Ca acasă nu e niciunde happy

| milliongirl a răspuns:

Solutia simpla ar fi sa o sunati pe mama voastra si sa o rugati sa va dea bani de chirie sa locuiti decat voi 2.
Nu stiu daca are bani, dar muncind afara, un rahat de 400 euro pentru 2 luni de chirie exista sanse mari sa aibă.Si stati acolo linistiti.