| NicoletaNico555 a întrebat:

Am 17 ani, îmi doresc mult sa am o surioara dar mama nu mai vrea copii. Am un frate dar cu el nu ma prea înţeleg, el are 19 ani, dar vreau o surioara. Daca o sa am o surioara o sa o iubesc mult, dar mama nu mai vrea. Cum sa o conving sa mai faca un copil? Poate de data asta o sa am o sora. Nici tata nu mai vrea.Cum sa îi conving faca mai un copil? Poate va iesi fetiţă si o sa am o sora

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de la prostii si mergi sa te culci, ca ai obosit batand campii.

ia-ti o papusa si joaca-te cu ea, ca de aia ai tu nevoie, la cata minte ai!

| NicoletaNico555 explică (pentru Violleta2022):

E vreo problema ca vreau o sora nu înţeleg care ar fi problema în asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru NicoletaNico555):

Sigur ca-i o problema, parintii tai fiind in varsta sa mai faca copii ca sa-ti dea tie o jucarie vie.

Iti sugerez sa-ti cumperi o papusa si joaca-te cu ea, daca iti doresti sa ai o jucarie.

| NicoletaNico555 explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau sa am o sora ca jucarie vreau sa am o sora ca să o iubesc ši sa am grija de ea mereu eu chiar daca îl am pe fratele meu mai mare el nnu mă înţelege deloc şavem certuri zilnice chiar m-a lovit în timp ce ne certam le-am zis părinți lor şi a zis ca din greseala şi pe mine nu ma cred doar pe el ca e mai mare are 19 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru NicoletaNico555):

Nu are nici o importanta ce vrei tu, ca oricum nu ai discrenamant, asta fiind numai decizia parintilor tai, care la varsta asta nu mai vor copii mici doar ca sa te joci tu cu ei.

| NicoletaNico555 explică (pentru Violleta2022):

Mama are 48 de ani ar mai putea face copiii dar nu vrea desi eu de 2 ani îi zic ca vreau o sora

| Violleta2022 a răspuns (pentru NicoletaNico555):

Nu la varsta asta, fiindca face copii cu handicap>

| NicoletaNico555 explică (pentru Violleta2022):

Eu cunosc multe femei care au facut si mai târziu de atat copii şi au fost sanatoşi

| Violleta2022 a răspuns (pentru NicoletaNico555):

Ma indoiesc

| suntserios a răspuns (pentru NicoletaNico555):

Ce femei cu 2 copii s ar apuca sa mai facă încă unul la 48 ani? Sa din serioși acum.

| Cipi1212 a răspuns:

Ce vârstă au părinții tăi?

| CiprianPatrichi a răspuns:

Nu ii convingi. Un copil implica multe sacrificii. Fa-ti o prietena buna cu care sa fi ca o sora. Nu cunosc relatia ta cu fratele tau dar toti fratii mai mari pe care ii cunosc au grija de surioara lor mai mica. Pun pariu ca si fratele tau tine mult la tine doar ca e ocupat cu problemele lui. Daca te simti singura si n-ai cu cine sa vorbesti anumite lucruri roaga-l pe fratele tau sa se opreasca putin sa te asculte. Daca nu merge o data mai incerca de vreo 2 ori. Daca nu asculta, zi-i mamei tale ca te simti singura, iar daca nici ea nu asculta du-te la tatal tau. Daca nici el nu asculta fa-ti un canal de Youtube si plange-te acolo sa te troleze lumea laughing). Scuze. Fa-ti o prietena, mergi la o matusa mai de treaba si vorbeste cu ea. Ideea e ca si sor-mea dorea o surioara dar cand a avut nevoie de un frate mai mare sa o protejeze am fost acolo si acum se bucura ca ma are happy. Pana cand a terminat ea liceul eram cei mai buni prieteni. Diferenta e de 4 ani intre noi.

Ca surioara avea o vecina din scara de varsta ei si un colega de liceu din clasa ei. Deci avea un frate mai mare si 2 surioare. Se mai certau intre ele dar tot impreuna ajungeau.