| FlorinaFlorina5667 a întrebat:

Am 17 ani, îmi doresc sa petrec mai mult timp cu mama dar ea îi da mai multa atenţie fratelui meu mai mic. El are 2 ani, câteodată simt ca pe el îl iubeste mai mult. De când a aparut el eu nu mai contez pentru mama.Ce trebuie să fac sa o recâştig pe mami?

5 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Sa i spui ca o iubesti si ca vrei sa te imbratiseze.
❤️

| Lupic?27 a răspuns:

Florino, nu mai esti un copil, deja ai 17 ani, maine-poimaine termini liceul si tu inca mananci cereale cu laptic.

| adryang78 a răspuns:

La 17 ani, ar trebui să dai dovadă de ceva mai multă maturitate.
Nu se pune problema să o recâștigi, sau că l-ar iubi mai mult pe frățiorul tău. Pur și simplu este încă mic și necesită mai multă atenție, așa cum ți-a acordat și ție la vârsta lui.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu îl iubește mai mult pe el, are 2 ani si e firesc sa ii acorde mai multă atenție la vârsta lui, este mic si încă depinde de ea să facă aproape orice, tu ești independentă, esti cam mare sa ai astfel de gelozii, nu e normal, ar trebui sa o ajuți si tu cu fratele tău mai mic, sa te atașezi si tu de el, sa il iubești sa nu mai fi geloasă pe el, e aiurea ditamai fata, aproape femeie, sa fi geloasă pe frățiorul tău, care e mai mic si are nevoie de toată atenția mamei tale.

| Cipi1212 a răspuns:

Sper să o înțelegi pe mama ta că are grijă de fratele tău de 2 ani și să știi că te iubește la fel și pe tine. Cu siguranță că dacă aveai 2 ani și fratele tău avea 17 ani, mama ta avea mai mult timp pentru tine.