| Flavia344 a întrebat:

Am 17 ani iubitul meu are 16 ani el e mai timid lui îi este rușine și de părinți mei sa vorbească cu ei e foarte timid noi ne iubim dar nu îmi prea place ca e cam timid.Ce pot face în situația asta? Cum să fac ca iubitul meu sa încerce sa nu mai fie așa timid?

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunteti prea,, cruzi'' pentru o relatie!
nu aveti habar cum e iubirea la varsta asta.Mai aspeptati si voi macar un an, totul vine de la sine.
Timiditatea si rusinea fata de parinti e normala, nu e pregatit pentru oo relatie.
Ramaneti amici, prieteni, nu iubiti.

| ioana748 a răspuns:

Este un copil practic. Poate iti place tocmai pentru ca este timid. Oricum cu timpul va capata incredere in sine si va fi mai putin timid.
Nu il forta cu nimic, cu timpul toate vor merge de la sine, mai ales daca si parintii tai ajuta in acest sens.

| Cipi1212 a răspuns:

Poate că nu e pregătit să le spună părinților despre voi

| LikeForMe123 a răspuns:

Si eu am fost timid de-a lungul timpului si il inteleg, acum desi nu mai sunt, te-as sfatui sa incerci sa-i fi aproape, sa il susti si dovedeste-i ca nu are de ce sa fie asa. Judecandu-l sau presandu-l chiar ai putea inrautati situatia. Inseamna ca ii pasa dar isi face prea multe scenarii negative in cap. Comunicarea in relatie e cheia big grin