| Lidia146477 a întrebat:

Am 17 ani, iubitul meu m-a cerut în căsătorie însă nu sunt sigura ca e ok sa ne căsătorim la vârsta noastră. Ce ar trebui făcut în asemenea situație?

8 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Țineți-vă de schoală, apoi Țineți-vă și de un loc de muncă, aveți timp de o relație serioasă.

Nu va bateți joc de tinereța, Adolescența voastră încă sunteți la o vârstă în care, aveți schimbări fizionomice... nu-i timp de căsătorie la acea vârstă de 17 ani, încă sunteți Copii dependenți de grijă părinților... când veți deveni adulți și vă asumați, luptați cu viața într-adevăr cu Adevărat și vedeți cât de greu se face un ban, o sa înțelegi că nu-i de joacă cu nimic.

| sierra1 a răspuns:

Dacă e vreun șeic cu rolls de aur, ia-l nu mai sta

dacă e un sărăcan, trimite-l la plimbare și fă cum spunea colegul de mai sus, școală. Altfel peste ani (nu mulți) o să-ți dai palme

| alibaba99 a răspuns:

Sa nu te casatoresti si sa mai astepti 3/4 ani

| Whitte a răspuns:

Te-a cerut dar nu e obligatoriu sa va si casatoriti azi. Puteti sta logoditi si 10 ani.
Important e sa terminati scoala, sa va gasiti locuri de munca si sa pastrati relatia avand incredere unul in altul.
Nu te grabi sa-i faci copii acum. Asta nu leaga un barbat de o femeie, dar da multe batati de cap femeii.

| gaminator a răspuns:

Buna! Depinde foarte mult cata incredere ai in el, ce fel de obiceiuri are, daca este cunoscut ca umbla din casa in casa etc. Asculta si de sfatul parintilor tai, de sfatul duhovnicului tau, iar daca gasesti ca baiatul poate avea grija de tine pe viitor si te iubeste, probabil ca este o alegere foarte buna! Ai grija, in special sa fie un baiat credincios lui Dumnezeu, pentru ca asa vei avea o siguranta mai mare si te vei putea supune lui.

| Miruna333 a răspuns:

Doamne fereste. Sa astepti. Te vei maturiza si vei avea raspunsul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa il refuzi frumos

| Violleta2022 a răspuns:

Si el cati anisori are?
Te-a cerut in joaca sau a venit sa te ceara d ela parintii tai?