| EmanuelaEma45 a întrebat:

Am 17'ani, locuiesc cu fratele meu mai mare, el are 24 de ani, parinţii noştri sunt plecaţi în străinătate şi fratele meu nu ma lasa sa ies nici afara, ma lasa numai pana la ora 22, nu îl mai suport. Dupa parerea voastră e normal? Doar sunt sora lui mai mica si pe langa asta ma si cearta uneori

7 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Da, e foarte normal. Se simte responsabil pentru tine și te protejează. Bravo lui! Iar tu nu te mai plânge atât și ascultă-l, știe mai bine ca tine ce la ce pericole te expui noaptea pe-afară.

| Miruna333 a răspuns:

Este responsabil pentru tine, se teme sa nu ti se intample ceva rau

| Cipi1212 a răspuns:

E fratele tău mare. Ești responsabilitatea lui.

| 1onur a răspuns:

Fratele tău este un frate protector și îi pasă cu Adevărat de sora lui mai mică și nu ar vrea că tu sa pățești ceva uită-te câte cazuri cu pedoflil cu violatori cu criminali sânt în România proxeneți el se gândește cu Adevărat la tine și nu ar vrea sa pățești ceva rău. Dacă ar fi fost un frate nepăsător nu ți-a mai fi vrut binele niciodată.

| eliancodrut a răspuns:

Este foarte normal. Fetele cuminti nu au ce caua in oras dupa ora 21. Daca se intampla ceva cu tine, fratele tau este responsabil.
Imi place de fratele tau ca procedeaza asa. Daca faci rele este si normal sa te certe.

| Torrpi a răspuns:

E normal.
Esti minora. Ce vrei sa faci noaptea afara? Copii?

| BabashaVlic a răspuns:

Mi se pare valid, mama nu a fost lasa sa iasa pe afara pana la 34 de ani