| EmanuelaEma45 a întrebat:

Am 17 ani locuiesc cu fratele meu mai mare el are 24 de animama şi tata sunt plecaţi la munca în strainatate a venit matuşa la noi în vizita are un baiat de 4 ani eu am nişte pluşuri în cameră şi el tot se juca cu ele mie nu îmi place sa le atinga nimeni siunt de la mama şi tata. Fratele meu a zis ca sunt rea ca nu îl las pe verisorul nostru cu ele.Ce pot face? Vi se pare normal comportamentul meu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu e normal comportamentul. E totuși un copil de 4 ani.

| Cipi1212 a răspuns:

Te-ai atașat de anumite lucruri de care n-ar trebui să se atingă nimeni.

| IXIAlinIXI a răspuns:

Da, si normal sa nu iti placa ca cineva sa iti atinga lucrurile, mai ales daca le murdareste si nu se spala pe maini. Pur si simplu alege o jucarie de sacrificiu cu care sa il distragi si dupa ascunde toate celalalte jucarii. Convingel ca ul vrajitor malefic a facut toate jucariile sa dispara si spune-i ca vrajitorul s-a transformat intr-un copac, gaseste copacul ala si pune-l sa arunce cu pietre in el. Incearca sa creezi o fantezie pentru el sa il distragi de la jucarii.

| Aureliasajnwhwiakko a răspuns:

Eu consider ca e normal. Și eu am primit un plus de la iubitul meu și fratele meu mai mic mi l-a "confiscat" si tot îl tine cu el mereeeu. Te înțeleg, e normal dar nu ai ce face