| EmanuelaEma45 a întrebat:

Am 17 ani locuiesc cu fratele meu mai mare el are 24 locuiesc cu el pentru ca părinți mei sunt plecaţi în străinate la munca îmi e foarte dor de mama şi de tata deşi vorbesc cu ei pe apel şi video dar mi e dor de parinţi mei ce pot face?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, doar ii vezi pe video si-ti trece dorul!
as fi inteles daca aveai vreo 7 anisori sa plangi dupa ei, dar la 17 ani, ahide mai baiete, iesi afara si bate mingea pe strada, plimba-te cu baietii, iesiti cu bicicletele, alergati dupa fete, mergi la strand, fa ceva curatenie in casa sau in curte, orice sa treaca timpul daca tot te plictisesti atat de mult.

| sierra1 a răspuns:

"mama şi de tata deşi vorbesc cu ei pe apel şi video dar mi e dor de parinţi mei ce pot face?"

1 lasi baltă scoala și mergi și tu la muncă unde-s ai tăi

2 lasă ai tăi baltă jobul și vin in tară unde or câștiga... puțin

3 mai rabzi oleacă

alege tu varianta

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă părinții tăi sunt plecați la muncă în străinătate nu ai ce face decât să iei legătura cu ei prin internet

| 1onur a răspuns:

Păi săi dus la muncă nu s-au dus la distracție

| Jony501 a răspuns:

Încearcă, să-ți cauți un hoby,sa faci ce îți place,citit,sport, să înveți să cânți la un instrument nou, ceva care să îți aducă plecere, și așa poate o sa se mai ducă sentimentul de dor fata de părinți, și bafta fii tare!