| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17 ani locuiesc cu mama şi cu actualul ei soţ pentru ca e divorţata de tata eu nu mă prea înţeleg cu actualul ei soţ dar el încearcă sa se împrieteneasca cu mine i-am zis ca nu îmi prea place asta pentru ca nu l prea plac.Cum aş putea să mă înţeleg cu el şi să nu mă mai cert cu el? Plus ca mie îmi place sa petrec mai mult timp cu tatal meu biologic

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa-ti respecti mama si tatal vitreg, ascultand in totalitate de ei!

| alibaba99 a răspuns:

Este normal sa iti iubesti tatal biologic si sa ai o reticenta fata de de "noul" sot. Insa daca el se poarta bine cu mama ta si cu tine, ar fi bine sa faci un efort sa ii dai o sansa sa se apropie de tine. De certat se cearta copii si cu parintii biologici, se mai intampla, insa sa nu fie o cearta continua. Pare ca esti total impotriva lui ceea ce nu este corect, atat timp cat el nu a gresit cu nimic. Ar fi bine sa discuti cu in interiorul tau, sa fii sincera cu tine. Si o sa vezi, ca daca tu te comporti mai bine totul va fi mult mai bine.
Succes.