| EmanuelaEma45 a întrebat:

Am 17 ani parinţi mei muncesc în strainatate eu locuiesc cu fratele meu el are 24 de ani dar nu prea am cu cine să vorbesc el nu ma prea baga în seama pentru ca e mare şi de asta mă simt singura nici cu fratele meu nu mă prea înţeleg bine pentru ca ma cam cearta.Cum mă pot înţelege mai bine cu fratele meu? totuşi sunt sora lui mai mică

6 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Voi sunteți frați voi știți cel mai bine.Este important ca fratele tău sa nu te bată.

| Cipi1212 a răspuns:

E păcat ca fratele tău să te aibă ca soră și să se bucure de prezența ta. Nu orice băiat are o soră.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunica cu el deschis. Spune-i ca te simti singura, ca nu te baga in seama si vrei sa faceti lucruri impreuna. Poate asa se responsabilizeaza si el

| Lubeniță38900 a răspuns:

Înțelegerea și respectul

| JohnnydeFeer a răspuns:

Poate e obosit de la munca, si vrea si el liniste...

| alibaba99 a răspuns:

Daca esti mai mica nu inseamna ca toti tb sa faca ce vrei tu. Este o diferenta mare de varsta intre tine si el. Este normal sa te certe daca faci prostii. Daca nu ai cu cine sa vorbesti, este vina ta. Cauta sa iti faci cati mai multi prieteni, cauta sa vorbesti lucruri serioase cu cei din familie si o sa vezi ca se schimba abordarea. Perioada asta de adolescenta este f dificila.