| FlorinaFlorina5667 a întrebat:

Am 17 ani, parinţii mei au plecat la munca şi l-au lasat pe fratele meu cu mine, are 2 ani şi plânge încontinuu dupa ei de când au plecat la munca. Nu ştiu ce să îi fac sa nu mai planga.Ce sfaturi aveţi pentru mine?

5 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Ia-l în brațe, joacă-te cu el, pune-i niște desene animate sau cântecele la tv, stai mereu lângă el, nu îl lăsa singur.

| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă să îți petreci timpul cu el. Să îl ții ocupat cu tot felul de jocuri.

| 1onur a răspuns:

Ai jucărele in casă? Joaca te cu el puneți la un desen animate sa se uite ori ai un animal de pluș?

Doamne Dumnezeule....cum sa lase in grija ta un copil atât de fragil și tu find tot in Copil ce dracu se întâmplă cu oamenii ăștia le-a luat mințile bani atât de rău amândoi te-au lăsat cu un copil atâta de mic la vârsta aia săi porți tu de grijă când nu ști cum să-l faci sa nu mai plâng Doamne Dumnezeule ce se întâmplă cu părinți ăștia o iau orazna in halul ăsta unul din ei neapărată trebuie sa stea cu voi doi cu amândoi nu doar cu unul cu amândoi sa stea și să vă crească educe încă sunteți copii nu aveți habar de nimic de viața... Tu n-ai nicio pregătire sa crești copilul ăla atâta de mic și de fragi...

| FlorinaFlorina5667 explică:

Am uitat sa, menţionez ca au plecat pana diseara atunci vin ei de, la muncă

| 1onur a răspuns (pentru FlorinaFlorina5667):

Pune-i sa asculte muzica asta Adevărată. Nu o să-ți mai plângă niciodată https://youtu.be/sUEShnrRRTg?si=LYazAi2ZeyidUEuX