| Valentina7777777 a întrebat:

Am 17 ani saptamana asta care urmeaza si astea 2 zile de weekend stau la tata m-a lasat mama ea cu tata sunt divorţaţi doar ca nu îmi prea place la tata din cauza bunci mele pentru că bunica mea vorbeste rau de mama si nici pe mine nu imi place ca vorbeste urat de mama.Cu sora mea mai mare si cu tata ma înţeleg.Ce sa fac în legătură cu bunica?

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Așa gândește bunica ta. Își apără fiul.

| ioana748 a răspuns:

Pai in doua zile bucura te de prezenta tatalui si a surorii. Ce spune bunica neimportant.
O lasi sa abereze fara sa raspunzi, incerci sa o intrebi de sanatate, sa duci discutia in alta zona. Oare de ce adultii incarca copiii cu problemele lor? Sunt penibili.
Ai putea sa nu spui mamei ce spune bunica, macar tu sa fii inteleapta.
Indirect bunica doreste sa o ranessca pe mama ta, fiind sigura ca duci mesajul mai departe.
Asa ca nu ai ntra in jocul ei perfid. Daca nu ai incotro o lasi sa vorbească fara sa asculti.
Dai zero importantă, ca si cand bazaie un tantar.
Si dai atentie celor dragi. De aceea te duci. Bunica si barfele ei, cantitate neglijabilă.
Distractie placuta si este bine sa ai conexiune cu sora ta cea mare.
Restul, bazaconii.

| Violleta2022 a răspuns:

Invata sa-ti respecti bunica si sa nu iesi din cuvantul ei, atata vreme cat esti in casa ei.
Maica-ta ar fi trebuit sa te educe mai bine de atata.