| Mihaelamihaela23 a întrebat:

Am 17 ani şi am un bebe, are 4 luni iar părinții mei mă ajută cu el. Mă prea prezează pentru ca îmi zic ei cum să îmi cresc copilul, ce pot face în legătură cu asta?

4 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Practic, tu esti un copil cu copil.
Oamenii si au asumat un copil si acum au doi. Isi fac datoria si incearca sa oferi respect acestor oameni minunati.
Alege calea de mijloc si incearca sa nu i contrazici chiar daca uneori, poate nu au aceeasi viziune cu tine. lncearca sa le explici calm si cu argumente si parerea ta si fa in asa fel incat sa imbini parerea lor, cu parerea ta.
Insa intotdeauna sa incepi prin a prezenta respect opiniei lor.
Macar atat le datorezi.
Toate cele bune si sa ti fie bebe bine si sanatos.
❤️

| adryang78 a răspuns:

Ce poți face? Să deschizi larg ochii și urechile și să iei aminte la sfaturile lor. Ești tare norocoasă în comparație cu alte fete care au rămas însărcinate atât de devreme. Faptul că părinții tăi au trecut peste șocul de a-și vedea copilul cu copil și îți acordă tot sprijinul necesar spune multe. Prețuiește-i și ascultă-i.

| Madaxo97 a răspuns:

Eu zic să ți cont si de sfaturile lor, au mai multă experiență decât tine, tu nu prea ai de unde să știi să crești un copil la 17 ani. Consideră-te norocoasă că ai părinți care vor să se implice și să te ajute.

| Torrpi a răspuns:

Sa-l cresti singura, fara ajutorul parintilor.
Asta poti face daca vrei ca ei sa nu se mai bage.