| Natalia7889 a întrebat:

Am 18 ani, am 3 frați mai mari, dar lor nu le place de mine pentru ca sunt fata. Cel mai mare are 32 de ani, unul are 26 ani și unul 23ani, cei mai mari sunt la casele lor, eu și cu cel de 23 de ani locuim cu părinții și cu el ma înțeleg cel mai bine, ba chiar îmi ia apărarea în fața celor 2 frați mai mari. Eu din cauza asta ca ei nu ma plac ca sora fiindcă sunt fata ma simt foarte prost, mai bine mă avorta mama și rămânea doar cu ei, poate ei ma urăsc și ca părinții îmi dau mie mai multa atenție, eu fiind mai mica. Mereu părinții au făcut asta, mami cu tati și-au dorit mult ca al 4 copil sa fie fata și uite ca chiar așa a fost, îmi doresc o sora dar mama nu mai poate face copii.Ce pot face în legătură cu frații mei? Și ce pot face să nu mă mai simt prost pentru ca sunt fata? Vi se pare normal ca ei se comporta așa cu mine? Dau funda

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai vrea mai bine să fii băiat?

| ioana748 a răspuns:

Cum adica sa te avorteze?
Parintii tai te au facut din iubire si te au dorit fix asa cum esti, fata.
Esti darul lor de la Dumnezeu.
Fratii...fiecare cu ale lui, neimportant cum vad ei treburile.
Ciudat ca nu sunt fermecati de existenta ta, dar se mai intampla.Nu ti bate capul despre ei.Cine te iubeste, te iubeste si cine nu, sa fie sanatos.Nu putem schimba oamenii din jur dar putem schimba felul cum ne raportam noi la comportamente bizare.Nu este vina ta si nu iti faci probleme. Mai bine axeaza te pe iubirea parintilor si a fratelui cu care rezonezi.Restul sa fie sanatosi.
Sa ti respecti parintii si sa le intorci iubirea cu iubire si grija pentru ei.
In rest, la 18 ani ma gandesc ca ai ceva planuri de viata, cat de cat Ai la ce te gandi. Lasa pe fiecare in ale lui, chiar nu merita sa ti consumi energia pentru bazaconiile altora.
Toate cele bune,
Zi frumoasă ❤️

| Cipi1212 a răspuns:

Nu trebuie să îți fie rușine că ești fată. Ai darul de a da viață. Ceea ce frații tăi nu au. E bine că mama ta te are pentru că eu consider că pentru o mamă, fiica este parte componentă a feminității ei. Și ar trebui să fii mândră de asta.

| comandantul638386 a răspuns:

Poate că omiți detalii din poveste, poate că au auzit despre tine povesti nasoale, poate au auzit că umblii cu mai mulți, că faci lucruri nașpa și că le murdărești onoarea. Amândoi deodată sa nu te suporte din senin este ceva necurat, iar ăla de 32 e prea mare că sa mai fie invidios pe tine că primești atenția părinților, astea se întâmplă la 10-12 ani, hai 15-18. Omul mai are puțin și face 40 de ani. Nu te antipatizează pentru atenția părinților, asta e un lucru imatur.
I-ai întrebat vreodată de ce nu sunteți apropiați? Și dacă i-ai întrebat. Ce ți-au răspuns?
Bărbații își urăsc surorile când sunt cu*ve in general, când umbla cu bărbați și se *** pe unde apuca și cu cine apuca sau când le murdăresc imaginea lor, cu ajutor tau. Îți dau un exemplu, eu mi-aș urî sora daca au ieșit bârfe despre ea că a frecat-o nu știu care și nu știu care și ajunge la urechile mele. Prima oara faci că toate animalele și îl iei și îl tai pe ăla care auzi că spune asta, după când auzi bârfe și chestii, incepi sa o urăști. Crede-mă, contribui foarte mult ce fel ii reprezinți, daca faci onlyfans și pui poze aproape goală pe Facebook, și ești subiect de bârfă între golani că ești disponibila sa desfaci picioarele, frații tăi te urăsc și te considera o haină ruptă. Da-ne mai multe detalii și te pot ajuta sa te împaci cu ei.

| comandantul638386 a răspuns (pentru comandantul638386):

In general bărbații se mai distanțează de tine și daca te înțelegi nașpa cu femeile lor. Ai spus că sunt la casa lor și cred că ziceai că au și copiii. Daca te comporți nașpa fata de nevestele lor sau le atragi atipatia femeilor, facandu-ti o imagine de pițipoanca sau daca nu le placi soțiile și nu va suportați și nu va placeti. Femeile lor îți vor scoate vorbe și le vor repeta incontinu cat de nașpa ești, iar ei dacă își cred femeile e posibil sa te distanțeze pentru asta. Daca vrei sa te apropii de ei, impaca-te bine cu femeile lor. Mai apar și situații când femeile lor sunt cu*rve și isterice și surorile din dragoste pentru frați și înțelegând mai bine mintea unei femei, surorile încearcă sa ii despartă de soții sau le tot repeta reproșuri despre femeile lor. Și în astfel de situații apar conflicte. In general frații își iubesc mult surorile și sunt protectivi, depinde și de educația lor și dacă sunt puțin baieți la caracter sau sunt fătălăi și depinde foarte mult și de tine, dacă ești cumințica, educata, simpatica, simțită, amabila, etc. Adică dacă te faci plăcută prin caracter. Daca te duci la el acasă și începi să vorbești cu p***a și să fii needucată sau daca știu despre tine că ai relații dubioase, poți să te pui și in cap, n-o sa te inghita nici cu furtunul de la pompieri băgat în gură.

| comandantul638386 a răspuns (pentru comandantul638386):

Soluția este sa îți faci un iubit și să petreci timpul cu el și să te axezi pe el, până la urmă nu trăiești cu frații tăi, găsești un băiat cu care ai ținte comune, cu care aveți scopuri comune, cu care te simți bine în prezența lui, cu care sa îți creezi un viitor, sa îl susții și să te susțină și cu care poți să evoluezi in viața alături de el. Te axezi pe relația ta și nu trebuie să îți pese prea mult de frați, ei sunt bărbați, au drumurile lor, viețile lor. Bărbatul tău e in stare sa omoare și lumea pentru tine, frații se atașează de copiii lor si de femeile lor și se distanțează de casa părintească. Până la urmă ai un frate cu care te înțelegi, nu îți trebuie 3. Știi ce zic?

| Enache_Razvan_ a răspuns:

Nu e normal Sa te comporți asa cu soara / fratele tău cit ca e fata sau băiat trebuie sa aibă un respect fata de tine chiar dacă tu ai 18 ani și ești cea mai mica cu o fata trebuie sa te porți fromos nu sa iti bati joc părerea mea