| Natalia7889 a întrebat:

Am 18 ani am un frate mai mare el are 23 de ani normal am 3 doi mai mari ca noi unul de 26 și unul de 32 dar pe ei nu îi consider frați petru ca nu ma suporta pentru ca sunt fata sunt mai mica ca ei și ca trebuie moștenirea părinților împărțită în 4 oricum nu îmi pasa de ei 2 ca eu cu fratele meu care suntem apropiați de vârstă el are 23 și eu 18 ani ne înțelegem bine ne sfătuim unul pe altul din cauza asta ceilalți 2 sunt și pe el invidioși ca pe ei nu îi mai baga în seama și vorbește doar cu mine eu cu el locuim cu părinți și când vin ceilalți 2 în vizita la mama și tata eu cu el plecam.Credeți ca eu cu fratele meu procedam corect când vin ceilalți 2 la noi?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai 18 ani dar cred cat ai mintea unui copil de 5 ani!
Numai rautate si invidie la tine, de parca esti buricul pamantului si tie se cuvine totul.
Procedati foarte urat cand vin ceilalti frati in vizita, fiindca sunteti frati, nu dusmnati.
Lasati naivii invidia si rautatea, ca sunteti frati, nu dusmani.
Iar la mostenire or sa vina toti copii, ca legea nu va tine cont de invidia ta, sau de rautatea voastra si totul se imaprte corect la cati copii exista in familie.