| MihneaAndrei6000 a întrebat:

Am 18 ani, iar iubita mea are 17 ani, ea îşi doreşte mult un bebe dar e înca mica şi i-am zis să mai aştepte sa creasca puţin pana e pregatita. Ea îşi doreşte mult un copil adora bebeluşii.Cum sa o conving sa mai asteptam suntem inca tineri?

5 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Mare red flag. Clar are ceva probleme sa isi doreasca de la varsta asta. Mai bine parasesti relatia, cine stie ce o va mai apuca in viitor. Vezi ca la cat isi doreste, sa nu te pacaleasca si sa ramana fara voia ta.

| andreispeed250 a răspuns:

Intai finalizati-va studiile, gasiti-va de lucru, apoi ganditi-va la a concepe un copil

| Violleta2022 a răspuns:

La 17-18 ani nu aveti voi minte si nici putere sa crestei un copilas.
Mai amanti momentul vreo cativa ani, sa va luati de munca, sa va incropoti ceva in viata asta, ca timp de facut copilasi este, sa tot faceti dupa 20 de ani, in fiecare an cate unu, pan ala 50.
Este simplu de ocnvins iubita asta a ta: NU faceti sex deloc si ea nu va ramane gravida.
Ori folositi prezervativ la toate partidle de sex, ca sa o protejezi.

| adryang78 a răspuns:

Văd că tu ești mult mai cu capul pe umeri, deși și tu ești tânăr. Bravo ție!
Cum să o convingi? Cu blândețe, cu argumente logice și mature. E ușor să-ți placă bebelușii, e mai greu să-i crești. Când apare un copil, tot epicentrul relației se schimbă, totul va gravita în jurul lui. "Fiecare lucru la timpul lui", spune o vorbă veche.
Iar dacă ea tot nu vrea să înțeleagă, până la urmă trebuie să fie și alegerea ta, un copil ar trebui conceput de comun acord. Dacă tu nu ești de acord, n-o să-l facă singură. happy
S-auzim de bine!

| LisaJulie a răspuns:

Mai trebuie sa aștepți 4-5 ani! Un copil e o responsabilitate mare și nu cred ca vreunul din voi are serviciu