| Elisa987 a întrebat:

Am 18 ani, m-am desparţit recent de iubitul meu care acum e fostul pentru ca era violent. Recent am cunoscut un baiat acum 2 zile, el vrea sa ne cunoastem, dar eu nu sunt sigura pentru ca îmi e frica sa nu fie ca fostul iubit.Ce pot să fac? Parinţii mei au zis sa mai astept sa mai treaca timp dar eu nu sunt sigura.Ce aţi spune voi sa fac? Întreb ca mai am nevoie de niste pareri şi de la altcineva

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai asteapta sa mai treaca timp.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai asteapta, spune-i ca ai nevoie de timp sa-ti revii dupa fosta relatie.
Nu e bine sa sari dintr-una intr-alta.

| gabicoo a răspuns:

R prea repede pentru un nou iubit. Sper că nu-i schimbi precum ciorapii.

| ioana748 a răspuns:

Daca iti ofera o stare de bine, liniste, echilibru, ai putea sa dai o sansa, chiar cu pasi mici.
Nu trebuie sa ti fie teama, nu toti baietii sunt rai.Sunt si altfel de oameni. Acum stii sa faci diferența si sa identifici trasaturile unei persoane toxice.
Dar este simplu, un baiat trebuie sa-ti ofere stare de echilibru cu tot ceea ce implica aceasta.
Toate cele bune ❤️

| Miruna333 a răspuns:

De obicei este bine sa iti iei o perioada in care sa fii singura si sa te refaci dupa acel episod pentru ca nu este deloc usor.
Este si normal sa nu ai incredere in nimeni si sa iti fie frica.
Cel mai bine ar fi sa astepti, dar daca nu vrei, poti incerca cu acesta. Ia-o usor cu acest baiat si ii poti impartasi prin ce ai trecut. Nu te grabi cu nimic si da-i timp sa il cunosti.
Nu e toata lumea violenta, stai linistita, vei da de persoana potrivita

| Cavaler001 a răspuns:

Te poate face să.l uiți mai ușor pe fostul, dar învață din greșelile pe care le.ai făcut cu primulwinking

| Kiran a răspuns:

Continuati sa vorbiti, dar tineti-va ambii sentimentele in frau, cunoaste-i intentiile si cine este din faza de prieteni, apoi, cand veti stii ca e vremea, incepeti sa formati un cuplu,