| BiancaBya455566 a întrebat:

Am 18 ani, mama cu tata m-au pus să îi ajut la treaba dar eu le-am zis ca nu vreau şi mama chiar daca îmi lua apararea mereu în faţa lui tata s-a suparat pe mine, ce pot face? Credeţi ca ma va ierta?

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sa ii ajuti.

| adryang78 a răspuns:

Ce poți face? Hmmm... Ce-ai zice să te maturizezi? Ar fi un prim pas în direcția bună.

| Madaxo97 a răspuns:

Dar de ce nu vrei să ajuți la treburile casnice? Ești ditamai fata, ești majora, ești femeie practic, ce faci toată ziua de nu poți sa îți ajuți părinții puțin la treabă? Maturizează-te că mâine poimâine te măriți sau te muți singură și nu știi sa faci nimic, pune mâna și ajută oamenii la treabă că sunt părinții tai, nu niște străini. Doar așa te va ierta mama ta.

| Torrpi a răspuns:

Serios? Nu vrei? Dar vrei bani, vrei adapost, vrei mancare, vrei de toate de la ei. Le vrei gratis? Nimic nu e gratis pe lumea asta. La fel vei face si cand vei fi la casa ta? Vei lasa gunoiul pana in pod si vei tine copiii flamanzi pentru ca nu vrei sa faci treaba?
Nu meriti iertarea nimanui. Iar mama ta greseste crunt ca te lasa sa nu muncesti. Viata se va razbuna pe ea.