| BiancaBya455566 a întrebat:

Am 18 ani mama ma cearta mereu ea zice ca ma îmbrac indecent si cand ies pe strada eu recunosc ca îmi plac hinele mai sexy dar parinţi mei îmi zic ca îi fac de rusine daca ies asa pe strada pentru ca o sa zica lumea ca sunt panarama.Vi se pare ok ca parinţi mei se baga si imi zic cum sa ma imbrac? Ce sa fac în situatia asta?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, pentru ca nu intotdeauna varsta arata si maturitatea in gandire.

| johnnny123 a răspuns:

Ai uitat să menționezi că nu doar când ieși pe stradă te îmbraci indecent...

" în 2 August | BiancaBya455566 a întrebat:
Am 18 ani mama ma cearta mereu că stau în poziţi indecente de faţă cu tata ea zice ca nu e frumos"

Deci, da, mi se pare foarte bine că părinții încearcă să te mai tempereze, mai ales atât timp cât stai în casa lor și pe banii lor.

Dacă nu-ți place, ești majoră, ia-ți un job, mută-te singură și umblă cum vrei tu.

| wildthing a răspuns:

Da, mi se pare ok ca parintii tai "se baga" si iti zic cum sa te imbraci. Ce sa faci? Sa-i asculti.

| ioana748 a răspuns:

Granita intre sexy si vulgar este foarte fina.
Posibil ai tai remarca ca arati ieftin si nu stiu cum sa se exprime.

| Cipi1212 a răspuns:

Te îmbraci cum vrei tu.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Este vorba de imagine.
Atat parintii cat si tu va stricati imaginea.
Toate panaramele sunt camuflate si se imbraca in maicuțe sa nu le rada lumea sa nu le cunoasca viata si tu te imbraci in panarama desii nu ai nici o treaba cu asta si iti plac doar hainele sexi.
Incearca sa lasi o imagine decenta in societate ca viata ta sa fie frumoasa.
Te sfatuiesc sa-ti asculti parintii...e cel mai bine.

| CalinaXandra a răspuns:

Ai 18 ani dar atâta timp cât ai tai îți plătesc hainele și toate cele ar trebui sa ți cont de părerea lor. Sexi poți fi și într-un trening de exemplu. Sexi nu ține neapărat de ținută, ține și de caracter. Ai grija ca acele ținute sa nu fie cumva vulgare, sa lași mult prea mult la vedere și da, sa îți strici imaginea. Ai grija de corpul tău și de imaginea ta.

| pvtium228 a răspuns:

Fă-le pe plac, învață, și pleacă. Te vei putea îmbraca cum vrei după si nimeni nu va zice nimic