| LarisaLarisuţa56666 a întrebat:

Am 18 ani si am un frate mai mare şi o soram fratele meu are 21 de ani si sora mea 25, ea e casatorită, fratele meu inca locuieste cu mine si cu părinții nostri dar eu cu el dormim in aceeasi camera şi în acelaşi pat.Vi se pare normal ca dorm in acelasi pat cu fratele meu mai mare?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Troll!

Daca intr-adevar aveai 18 ani, ai fi fost capabila sa gandesti si sa stii raspunsul la aceasta intrebare.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu e normal. In alte tari e chiar interzis ca fratii de sex diferit sa doarma in aceeasi camera. Inteleg ca nu aveti spatiu si ca nu puteti unul din voi sa va mutati de acasa dar poate faceti cumva sa mai luati un pat sa il puneti in alta parte a camerei sau un pat supraetajat sau macar o saltea care se strange si sa doarma unul pe jos. Daca ai pus intrebarea asta inseamna ca nu te simti confortabil cu situatia asta, poate iti e teama ca fratele tau sa nu incerce sa te priveasca cu alti ochi tinand cont ca e mare si la varsta asta urla hormonii

| ioana748 a răspuns:

Incercati sa puneti doua paturi pentru o persoana in camera deocamdată.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu este normal deloc, e foarte nesănătos să dormiți in același pat la vârsta asta, la 18, 21 ani singurele persoane cu care e ok sa împarti patul sunt partenerii de viață, iubit, soț/soție si atât.
Aveți grija ca relația voastră să nu se transforme într-una bolnăvicioasă. Din moment ce ai întrebat aici, e clar ca si tu ai observat ceva ciudat, ca nu e in regulă ce faceți. Măcar dacă nu aveți camere separate, unul din voi sa doarmă pe jos, nu amândoi în același pat. Cumpăra o saltea gonflabila măcar, nu este scumpă, și fă un fel de paravan sa despărți camera măcar cu un cearșaf ceva.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu văd care este problema. E fratele tău. Doar dacă te simți în siguranță cu el, tu fiind fată. Nu vezi câte se întâmplă în ziua de azi.