| RalucaRaluca567 a întrebat:

Am 18 ani și o fetiță de 8 luni, mamei mele îi e frica sa nu îmi facă ceva iubitul meu, tatăl fetei pentru ca el a dat cu palma în mine acum ceva timp. Mama nu înțelege ca el s-a schimbat acum.Cum să o fac sa vadă ca iubitul meu s-a schimbat și nu ma mai bate?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu stii pentru ce fapta ai primit palmuirea.
Daca nu vei mai da motiv, atunci poate relatia voastra se va stabiliza.

| Violleta2022 a răspuns:

Data viitoare te va bate mai rau, fiindca prima oara a fost doar ca avertizment si daca nu ai chemat politia, a prins curaj, deci va continua cu violenta.

| AliGab a răspuns:

Ia seama la o vorba: lupul isi schimba parul, dar naravul ba. Un om nu se schimba pentru nimic in lume. Poate fi o perioada mai calma, dar de schimbat nu se va schimba fata mea.

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista schimbare, te minti singura! Mama e singura celebrala din toata ecuatia! Nu exista schimbare dupa un ABUZ, de orice fel. Fugi cat mai repede ca o sa te mai atinga, ai si un copil, daca nu te iubesti pe tine, macar nu accepta sa cresti copilul langa un om TOXIC. Treziti-va la realitate.

| Cinic a răspuns (pentru Miruna333):

Eu abia acum am vazut ca are doar 18 ani. Fluturasii din stomac si hormonii o fac pe domnisoara care a postat sa creada ca este " indragostita". Ce nu stie ea, dar va afla in curand, este ca acei fluturasi din burtica si hormonii aia se vor duce in curand. Si abia atunci va fi capabila sa vada realitatea asa cum este ea si sa realizeze ca iubitul ei nu este printul din poveste. Nu o judec, si eu am facut greseli in tinerete si prostii in numele " iubirii".

| Miruna333 a răspuns (pentru Cinic):

Eu inteleg varsta...dar abuzul la orice varsta ar trebui inteles, ci nu,, iertat''...

| Cinic a răspuns (pentru Miruna333):

Eu stiu ce spui si sunt de acord. Dar cunosc cazuri similare. Ea 20 si el 40+ ( fostul). Droguri-bifat, pacanele-bifat, o batea de o rupea-bifat, alcolist-bifat. Dar avea cea mai importanta calitate, era frumos. Il tot ierta si ala tot o batea. Toata lumea ii spune sa il lase, dar dadea raspunsuri predictibile. Nu pot sa il uit, o sa se schimbe, ma tot gandesc la el etc. Pana la urma s-a lasat cu politie si a renuntat la el. In opinia mea aspectul fizic al unui barbat invinge orice defect, poti sa fii cel mai mare ratat, femeia o sa te considere tot iubirea vietii ei.

| Cinic a răspuns:

Imi este greu sa cred ca iubitul tau s-a schimbat. Nu pot sa inteleg cum femeile accepta sa stea cu barbati violenti, la fel cum nu inteleg barbatii care stau cu femei care inseala. Stalpul de temelie al unei relatii este loialitatea. Daca un barbat este violent cu tine, aceasta este o actiune cu premeditare, nu este o greseala. Acelasi lucru il pot spune si despre femeile care au amanti. Nu ne mai iubim?! Atunci ne despartim! Fara violenta si inselat. Nu am ce sfat sa iti dau, pot doar sa sper ca ai drepatate si ca iubitul tau sa " schimbat" desii cinic vorbind, logica imi spune ca este doar o chestiune de timp pana te va bate iarasi. Sper sa ma insel. Bafta!

| AlexCriss2000 a răspuns:

Tot opt luni are fetița?
De trei luni, nu a mai crescut?