| Loredannnnaaaa89 a întrebat:

Am 19 ani am avut o ceartă cu tata pentru că aseară nu am prea vrut să mănânc cu el și cu mama la masa el are regula asta să mâncăm toți totuși am 19 ani.Vi se pare normal sa mă certe eu având 19 ani?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Varsta nu arată intotdeauna si maturitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Total imaturitate si lipsa de respect!
Femeie, la 19 ani ia-ti valiza si pleaca in lume, daca ai gura mare si nici pic de respect pentru taica-tu si casa lui!

| ioana748 a răspuns:

Daca nu ti este foame, macar te faci ca mananci putin.
Le tii companie, asa este frumos si civilizat.
Daca masa se pune pentru toti, trebuie sa participi.
Nu conteaza varsta.Acestea sunt reguli de bun simt la orice varsta.
Multi copii in lumea aceasta si ar dori sa ia masa in familie, dar nu au avut sansa.
Apreciază familia ta sau macar incearca.
Toate cele bune,

| StoicAnalysis a răspuns:

Atata timp cat traiesti sub acoperisul parintilor si esti intretinuta de ei, nu prea ai ce comenta. Poti sa le spui frumos si cu calm, ca nu iti este foame si gata. Insa poti sa stai cu ei la masa intre timp ca sa le tii companie. Nu cred ca nu te vor intelege daca vorbesti cu ei civilizat fara sa ridici tonul sau sa-i iei peste picior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stai la el in casa, te creste la 19 ani, te ajuta evident cand ai nevoie de bani sau altceva, da si tu ceva in schimb, poti frumos sa ii arati ca il respecti stand la masa cu el si mama ta.