| Aida78 a întrebat:

Am 19 ani sunt cu un băiat de 3 ani împreună relația noastră nu prea mai merge și ne certăm destul de des noi ne-am gândit să luăm o pauza de la relație nu sa ne desparțim.Ce putem face în situația asta?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Să pui mâna pe o carte de gramatică. Vei învăța cum să pui virgula.

| Hyperion7 a răspuns:

Luând o pauza, o să vă despărțiți definitiv, tocmai pentru că fiecare (sau ea, cel puțin) își va reface viața.
Mai bine ați comunica neajunsurile relației și ati încerca ceva sa reparați.

| Florea_Maria__YPcT a răspuns:

Dacă vrei pauză, cel mai probabil el va înțelege ca nu îl mai placi sau iubești și se va despărți de tine, deci ori îl suporți în continuare ori te despartii de el, alegerea e a ta

| Violleta2022 a răspuns:

Va despartiti ca doi oameni normali, care au inteles ca nu mai exista dragoste si cel mai probabil nu sunteti compatibli.
Nu exista "Pauze' in dragoste, alea sunt inventate ca unul din voi sa anunte ruptura relatiei.

| Cipi1212 a răspuns:

Luați o pauză.