| Patricia445555 a întrebat:

Am 19 ani, sunt însărcinată, iubitul meu nu este acasă, el muncește în străinătate și a zis sa merg la el dar nu cred ca ar fi idee buna eu fiind însărcinată. Voi ce credeți?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, intra-devar nu este o idee buna fiindca poti sa ai accidnet pe drum si sa pierzi sarcina, poti sa nasti si sa ai complicatii, apoi ii vei fi povara lui in loc sa-l lasi sa munceasca, terbuind sa aiba grija de tine.

| ioana748 a răspuns:

Depinde in ce stadiu este sarcina.
Ar fi frumos sa fiti cu totii cand nasti.
Sarcina usoara ❤️

| 1onur a răspuns:

Ar fi mult mai bine să fi lângă soluțul tău cu copilul și bebelușul voștri fiindcă în străinătate îți poți crește educa îngriji copilul de 10 ori cel puțin mult mai bine mult mai sănătos și educat decât în România și el din prima lui zi pe lumea asta în care își dată viață copilului tăi bebelușului va avea drepturile lui în străinătate enome de mari pe care în românii copii nai deloc dresurile lor doar dacă au părinți lor un loc de munca stabil și știm cu toții cu este situația salariile " drepturile" cetățenilor români și al copiilor. Acolo îți vei crește copilul mult mult mult mult mult mult mai bine și bei beneficia de mult mult mult ajutor din partea statului fiindcă ești mama a unui copil înțelegeți Doamnă? Mergeți lângă soțul Dumneavoastră cu bebelușul fiindcă soțul Dumneavoastră este acolo muncește deja are loc de muncă de ce sa rămâneți la distanță cu bebelușul și copilul vostru de el? Când puteți avea o viață minunată împreună cu copilul și cu soțul Dumneavoastră lângă tatăl copilul vostru. Având salariului soțului Dumnezeu și beneficiile de părinte din partea statului străin puteți crește un copil sănătos și frumos educată cu multe bucurie și fericire Adevărată lângă soțul Dumneavoastră.

| 1onur a răspuns:

în câte luni sunteți dacă nu sunt nesimțit ca întreb Doamnă? De nu puteai merge lângă soțul Dumneavoastră? Sa ma scuzați dacă îmi permite ceva neadecvat dacă întreb va rog frumos.

Chiar nu are niciun rost să-stați în România și soțul Dumneavoastră singur străinătate departe de bebeluși vostru și departe de soția lui el acolo trăiește singur muncește singur cu gândul la bebeluși copilului lui și Soția lui de unul singur nu este de ajuns un telefon și o cameră cu toți știm asta ce rost are sa mințim? După ce se închide telefonul soțul Dumneavoastră rămâne singur tot la distanță și departe de bebelușul lui și copilului lui fără să vă să vă audă tot singur doarme departe de Soția lui și copilului vostruDacă Dumneavoastră considerați că distanța ce care o puneți între el și Dumneavoastră Doamnă este bine așa atunci Dumneavoastră Doamnă știți mai bine.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu ai posibilitatea să pleci fiind însărcinată.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu ar fi o idee buna sa fii langa tatal copilului

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă ai sarcina avansată sau cu risc, mai bine nu călători.