| ginaina65878 a întrebat:

Am 2 copii fata de 16 ani și băiatul de 21 de ani de ceva vreme nu ma mai înțeleg cu tatăl lor suntem căsătoriți de 23 de ani vine acasă de la serviciu se cearta mereu cu mine ca nu îi place nimic stau cu el pentru fata ca deși are 16 ani e foarte atașată de el băiatul locuiește singur la apartamentul lui are și soție și o fată care are un an.Ce aș putea să fac în legătură cu soțul? Cum sa ma înțeleg mai bine cu el?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai lasa-ma cu scuzele astea ieftine, fiindca copilul vede si sufera mai mult cand va certati, fara sa fie atasata de nimeni, tocmai pentru ca-i produceti traume.

Lasa gura mai mica si evita cearta, sa vezi cum inceteaza si barbatul ala sa aiba gura mare.

Tu de ce nu-ti iei de munca, sa va ajungeti cu banii in casa si totodata sa nu mai ai timp de certat cu sotul?

Fata este mare la 16 ani si poate sa faca curat in casa si chiar sa o intretina, iar o mancare poti face seara si tu.

| ioana748 a răspuns:

Evita conflictele si incearca sa fii calma.
Posibil are ceva probleme pe sistem nervos dar cu rabdare si intelepciune reusesti sa mentii o atmosfera decenta pentru fata ta.
Poate ar trebui sa si faca niste analize, in primul rand sa vada cum sta cu glicemia.
Multa sanatate si toate cele bune,