| NicoletaNicoleta49 a întrebat:

Am 2 copii un baieţel şi o fetita baiatul are 7 ani iar fata 4 fata vrea mereu langa mine şi baieţelul e gelos soţul e plecat în străinătate la munca copii sunt doar cu mine fata zice ca sunt mama ei e mica şi baiatul îi zice ei mami e a mea nu a ta şi atunci fata plânge.Ce pot face în situaţia asta? Cum sa îi fac sa se înteleaga?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Să-ți ștergi contul de pe TPU și să nu mai trollezi.

| 1onur a răspuns:

Copii tind sa tragă la mama mai mult find și foarte normal Petrucă mama dă viață cu Adevărat și vă dați seama Doamnă Nicoleta ca copii vor fi geloși unul pe celălalt... trebuie sa discuții cu frumosul cu ei să-l gesticulați săle desenați săle explicații pe înțelesul copiilor Dumneavoastră ca ei vă vor avea toată viața lor și ca sunteți mama lor pentru tot deauna amândurora. Bine înțeles că băiatul find mai mare vă înțeleg mai bine ce îi veți explica fata fiind încă un bebeluși trebuie intru-n fel săi arătați iubirea de părinte și ei sa nu înțeleagă greșit amândoi certuri și ne înțelegeri vor mai fi pe parcursul creșteri lor sănt încă foarte mici amândoi.