| Alexia999977 a întrebat:

Am 20 de ani m-am mutat la iubitul meu, el sta la parinţii lui iar mamei lui nu îi place de mine. Noi suntem la facultate şi nu avem unde să stam singuri, ce putem face?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sunt multi studenti care si lucreaza si se tin de scoala.

| Violleta2022 a răspuns:

Luati-va de munca in vacanta, in weekenduri si turele de dupa amaiza, ca sa va puteti intretine si mutati-va cu chirie!

| Mosotti a răspuns:

Si iubitu tau e carpa in fata lu maica-sa?! Inseamna ca nu e bun pentru tine daca nu e in stare sa-si sustina pozitia, ce barbat e ala?
Cu asta vrei tu sa stai? Ca daca el vrea, o sa fie bine acolo.

| Cipi1212 a răspuns:

Eu am o părere dar să nu mă înjuri. Dacă soacra nu te suportă ar fi bine să renunți la relație. Acum tu decizi.

| Mosotti a răspuns (pentru Cipi1212):

Adica el ca barbat ce face? E pasaricat? Sau barbat? Ce treaba are soacra cu ei doi?! Ei 2 sunt in relatie nu ma-sa aluia.

Aaaa, sa renunte la el da! Ca nu e in stare sa fie barbat. Asta e corect.
Dar nu ca nu o suporta soacra.

| aizen0567 a răspuns:

O discuție deschisă despre motivul pentru care nu te suportă(măcar pe el sa l pui s o facă și apoi sa ți spună) astfel în cât sa i poți dovedii ca se înșală în privința ta, alta situație ar fi sa i arăți ca fericirea lui este mai presus decât preferințele ei astfel făcând-o sa înțeleagă ca ea nu are niciun drept de ai judeca alegerile în viata sau a interveni în iubirile lui

| Mosotti a răspuns (pentru aizen0567):

Asta tine de el, ca daca o place cu adevarat va face sa fie bine, si isi va sustine relatie in fata maica-si.

| aizen0567 a răspuns (pentru Mosotti):

Într-adevăr

| Mosotti a răspuns (pentru aizen0567):

Daca el nu face asta nu e barbat, iar o femeie vrea un barbat, nu un pampalau care e de fusta ma-si.
Ori e pampalau ori nu o place ca lumea, asa ca nu prea conteaza.