| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani, ea are 20... Suntem impreuna de 3 ani si 5 luni. A intervenit o problema in relatia noastra, eu m-am purtat destul de urat in ultimul timp. Iar ea, s-a schimbat. Intre timp, eu mi-am dat seama ca exageram, si ca trebuie sa ma schimb, si am facut-o. I-am spus si ei lucrul asta, l-a vazut si si-a dat seama ca m-am schimbat. Iar acum, am tot insistat eu sa imi spuna daca ma mai iubeste pentru ca simteam ca s-a racit! Si mi-a spus ca nu stie ce simte! Nu este nici da, nici nu! Iar in seara asta, am vorbit din nou (mentionez ca nu ne-am vazut de cateva zile pentru ca asa ne-am inteles sa facem, doar am vorbit la telefon). Si imi spune ca tot nu stie ce vrea, ce simte, ce se intampla cu ea, ca e confuza. Ca uneori vrea sa ma vada, alteori ca ii este bine singura! Ce se intampla cu ea si ce as putea eu sa fac in situatia asta? Va rog mult de tot, astept cateva sfaturi!

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Şi eu am trecut printr-o situaţie similară. Nu pot să-ţi zic ce e în capul ei, dar îţi spun ce-a fost în capul meu: mi-era atât de dor de el încât am început să cred că totul se dărâmă, că e prea greu să mai fie ceva între noi şi alte d-astea. Evident, după ce l-am văzut şi am petrecut nişte timp de calitate împreună şi-am lămurit nişte lucruri banale, totul a fost ok.
În cazul tău ţi-aş sugera acelaşi lucru. Întâlniţi-vă, fi drăguţ cu ea, nu sări pe ea cu întrebări agasante "ce ai, de ce nu vorbeşti etc" ci spune-i că eşti dispus să asculţi ce are pe suflet indiferent dacă e ceva pozitiv sau negativ, chiar dacă ar putea să te doară. Să expună lucrurile pe masă ca să le puteţi gândi raţional. Şi da, cred că va trebui să te revanşezi faţă de ea, dacă tu ai fost cel ce a greşit, să "încălzeşti", sau măcar să încerci să încălzeşti lucrurile înapoi. În timp, evident...
Să sperăm că totul va fi bine din nou!

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ce mai dura-vura, daca nu stie inseamna ca nu te iubeste.Esti un fel de complezenta pentru ea.Probabil ca urmareste alta pista, un alt baiat dar deocamdata nu este sigura de relatia cu el si mai sta cu tine, ce sa faca si ea? In al doilea rind are dreptate sa se poarte asa pentru ca esti dus cu capul si nu esti in stare sa te vezi.Un om care va ramine el insusi mereu nu se va putea schimba niciodata, iar la tine tocmai schimbarile astea da de gindit.Ori ramai tu insuti, ori sinucide-te caci a te schimba dupa cum vrea fiecare iti defineste ignoranta.

| aryana1991 a răspuns:

Faci bine ca nu mai pui atata presiune pe ea dar in schimb imi pare rau pentru tine pentru ca stiu exact prin ce treci.E atata confuzie si durere si pentru tine si pentru ea. Daca vrei sa scimbi lucrurile in bine gandeste-te la cum ai cucerit-o si incearca din nou, arata-i ca esti acelasi om de care ea s-a indragostit, fa orice e nevoie daca ti-o cere inima. Dragostea merita orice sacrificiu daca e impartasita.Ai grija de tine si de inima ta

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca ar trebui sa ii mai lasi timp pana cand reuseste sa isi lamureasca sentimentele fata de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te paraseste..in nici un caz sa nu-i arati ca iti pare rau..ca ai regrete..si in scurt timp te va cauta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are pe altul.sigur.mai bine acum decat mai tarziu.

| valentino52 a răspuns:

La fel am patit si eu la inceputul verii intr-o relatie de exact 3 ani si 5 luni. Aceleasi lucruri mi le-a spus si mie. Si eu am tot 21 de ani si ea face 20 in 2 saptamani. Am fost despartiti cam o luna de zile. Ea iesea cu "fetele" non stop si eu muream de nervi stiind ca ele n-au prieten si umbla cu baieti la sucuri asa ca am iesit si eu, am postat o poza cu facebook cu niste fete la o petrecere, a fost putin geloasa dar dupa o saptamana ne-am impacat. Oricum nu iti sugerez sa urmezi modelul meu intocmai ca depinde de la situatie la situatie. daca spui ca suferi si ca nu mai poti n-o sa se impace cu tine. Dar daca incepi sa umblii cu altele sa auda ca te-ai combinat cu vreuna asa repede nu te va mai ierta.

| valentino52 a răspuns:

De la 16 ani in sus are consimtamant. In plus nu ai de unde sa stii daca au facut sex in primele luni de relatie. oricum e irelevant...

| valentino52 a răspuns:

Acum e irelevant pentru mine oricum fiind anul 4 de facultate nu as mai sta cu una de liceu oricat de buna ar fi ea. Dar cand aveam si eu 16, 17 chiar 18 ani ce era sa fac? Daca umblam cu din-alea de 20 intrau ele la corupere, daca umblam cu minore tot rau era. Nu respecta mai nimeni chestia asta oricum. Si nu e ca si cum le obliga cineva sa intretina relaii...

| florinmarius20 a răspuns (pentru valentino52):

Aici nu se pune problema sa intretii, doamne fereste, relatii sexuale cu ea.Pur si simplu faptul ca ti-ar placea de ea fiind minora sau ai pofti la ea ar fi foarte grav.
Si exprimarea de genul "oricat de buna ar fi ea", rezulta ca ati remarcat fizicul si v-a placut ceea ce este foarte grav.
"Oricine se uită la o femeie ca s-o poftească în inima lui, a şi comis adulter cu ea...".

| Ichnat a răspuns:

In primul rand nu precizezi cum te-ai schimbat happy in bine sau in rau? straight face Oricum nu asta este idea. Tu crezi ca se uita asa usor ce i-ai facut atunci cand te purtai cam urat? straight face Propune-i so luati de la capat, ca si cum nu v-ati vazut niciodata si atuncea ar fi prima zi. happy Aratai ca din acea prima zi cunoaste un nou om...

| Cleopa a răspuns:

E confuza intr-adevar. s-a obisnuit fara tine si stie ca daca va ve-ti impaca poate suferi din nou asa ca nu stie ce sa faca. trebuie sa ii acorzi timp sa-si puna ideile in ordine. faptul ca te-ai purtat urat cu ea, acum ii da de gandit! sa nu-ti faci sperante prea mari caci nu se stie daca te va putea ierta! totusi incearca sa ii demonstrezi ca chiar te-ai schimbat!

| MrMihnea a răspuns:

Daca esti un tip rabdator si chiar tii mult la ea, dai timp. Daca nu, spune`i ca nu poti continua asa, fie se hotareste, fie nu. Daca ea iti da de inteles ca vrea sa se desparta imediat inseamna ca asta a vrut de la inceput

| ĂăăAlexandra a răspuns:

Si care e problema ta? Era cumva vorba despre sex sau pedofilie in intrebare? Mi-e sila de unii ca voi!

| pornotash a răspuns:

In primul rand e ok ca te-ai schimbat si ca ai realizat ca ai gresit ok dar e normal inca sa mai fie rece cum spui tu pana nu se convinge ea ca tu chiar te-ai schimbat si ca nu e ceva temporar.Iar despre faptul ca e confuza este din cauza gresiliilor tale chiar daca te-ai schimbat poate au fost atat de grave incat nu poate inca sa treaca cu vederea totul.Depinde ce inseamna la tine,, purtat urat''. Funda happy?

| IuliaMihaela20 a răspuns:

Asa fac fetele, cateodata nu stiu, cateodata stiu, dar nu renunta la ea daca o placi asa mult! continua! daca nu stie ce vrea, fa sa stie!