| LauraSofia456 a întrebat:

Am 21 de ani îmi cresc singură frăţiorul care are 8 ani pentru ca mama cu tata au decedat ea cand la nascut pe fratele meu şi tata anul trecut fac facultate merg şi la muncă când sunt la facultate sau la muncă când vine de la şcoala el sta cu iubitul meu mulţi zic să îl dau la stat el mereu întreaba de tata pe mama nu a cunoscut-o îl iubesc mult e fratele meu. Oameni din sat îmi zic că mi am stricat toată tinereţea să îmi cresc fratele voi ce parere aveţi am facut bine ca am ales să îl cresc sau mi-am stricat tinereţea cum zic oameni?

Răspuns Câştigător
| TimberWolf a răspuns:

La sat nivelul de gandire e de gradinita cel mult iar lumea in general e proasta si rea.
Imi pare rau de situatia ta, e greu, dar fratele ramane frate, nu renunta la el ca dupa o sa regreti.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai asculta de oamenii din sat, ca numai rautatea si prostia din ei te invenineaza.
Fratoriul tau este un copilas nevinovat, care are nevoei de mama si tatal lui si daca nu-i are, inseamna ca-i fericita ca te are pe tine, surioara lui.

Fratiorul asta NU ti-a stricat nimic, dimpotriva, ti-a dat dragoste sa poti sa-l cresti, ti-a dat empatie si inima mare, lucru care nu-l vezi azi la multi si nu ai gresit cu nimic, dimpotriva esti un om bun cu suflet bun.

Evita sa mai discuti cu vecinii care iti spun lucuri rele si urate, fiindca sunt oamnei uraciosi si nefericiti, cu problemele lor, care incearca sa-i faca is pe altii nerfeiciti odata ce imprestie rautate si venin.

Vezi-ti de viata ta si ai grija de copilasul ala, ca nu are pe nimeni, decat pe tine!
Nimic pe lumea asta nu apare intamplator si daca bunul Dumnzeu te-a ales pe tine sa ai grija de fratiorul tau, atunci tine-te tare, ca cineva acolo sus va iubeste si pe tine si pe fratiorul tau!

| Madaxo97 a răspuns:

Nu te mai lua după parerea nimănui din sat, oamenii aia comentează oricum, dacă il dădeai la stat, ar fi zis ca ești o nemernică ca ti-ai abandonat fratele, dacă nu îl dai la stat, iar nu e bine, ca ti-ai ratat tinerețea. Ei vor găsi mereu ceva de vorbit si de bârfit orice ai face. Ai grijă de frățiorul tău, este singura ta familie rămasă, nu poți sa îl înstrăinezi de tine, mai târziu vei regreta dacă il dai la casa de copii. Dacă nici pe tine nici pe iubitul tău nu il deranjează, nu văd de ce sa il dai.