| LauraSofia456 a întrebat:

Am 21 de ani iubitul meu ma cerut în căsătorie eu și cu el ne iubim și chiar vrem să ne căsătorim eu am un frate care are 8 ani îl cresc singura și îmi e frica ca fratele meu să nu se simtă neglijat dacă eu ma voi căsători părinți iubitului meu sunt de acord cu el și iubitul meu părinți mei și ai fratelui meu ai decedat am acceptat cererea în căsătorie eu cu iubitul meu suntem de 2 ani împreună. Credeți că e prea devreme pentru căsătorie?

3 răspunsuri:
| IL0VEDINER0 a răspuns:

Nu este o anumita varsta la care sa te casatoresti. Daca voi va simtiti pregatiti pentru acest pas este ok. Fratele tau nu se va simti neglijat decat daca chiar il neglijezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Casatoria nu se face la sfatul strainilor de pe net

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu ai spus cum itit cresti singura fratiorul: lucrezi?
faci niste studii, cursuri de calificare, iti construiesti o cariera?
Totul pare fain si roz acum, dar fara o baza materiala stabila, posibil sa apara probleme pe fondul lipsei banilor. Asta e motivul destramarii majoritatii cuplurilor.
Tu, ca femeie, trebuie sa ai o oarecare independenta financiara. Altfel, si tu si fratiorul tau veti depinde de el si familia lui. Iar daca el va decide sa-si gaseasca pe altcineva sau vor apare orice fel de probleme, si tu si fratiorul veti ramane captivi fara posibilitatea de iesire.

Indiferent de situatie, ca veti ramane impreuna sau va veti separa, este de preferat sa fii pe picioarele tale. Termina-ti studiile, gaseste un serviciu.
Daca va iubiti acum, va veti iubi si peste 2-3 ani cand vei avea o situatie materiala stabila.