| Sonia9090 a întrebat:

Am 21 de ani, la 16 ani am rămas însărcinată și la 17 am născut. Am rămas însărcinată din greșeală, tatăl copilului e violent, aseară am plecat la părinții mei, am luat și copilul cu mine, are 5 ani. Tatăl lui e violent doar când bea, știe ca am plecat la ai mei și el a zis sa iau și copilul dacă plec.Am terminat doar liceul, facultatea nu și părinții mei au zis sa îmi termin facultatea.Credeți ca trebuie sa ascult de ei cu facultatea? Am un copil de crescut totuși pe care îl iubesc foarte mult, el e tot pentru mine

4 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Asculta parintii tai.

| 1onur a răspuns:

Vezi ca cazu în capcană mare rău de tot cu vrajela asta " LA BEȚİE NU ȘTİE CE FACE OMUL" el știe foarte bine ce-ți face și la BEȚİE Șİ CÂND ESTE TREAZ este același om nu schimbă cu nimic scule lui de Lache obosit cu vrăjeli din astea să-o aburească pe măsa care îl crește nu pe tine care îi dai sa mănânce si sa bea si face pe "bărbatul " prin casă cu tine și nu pune mâna lan muncă cinstită microbul ăla infect criminal abuztort agresor asta este bărbatul ăla al tău altceva nu este și nici nu va fi parazitul... ținete de facultate și mergi la părinți tăi de urgență și lasă bebelușul în grija lor dacă ai toată susținerea din partea părinților tăi ești pe drumul bun. Ținte de facultate și terminați facultate acolo sigur îți găsești un bărbat de vârsta ta și pe cine pentru tine. Pe abuzatorul care il crește măsa făi dosarul penal și închidețile de urgență ca ăla nu va fi om cu nimeni dacă nu este om cu propia lui familie sa rămâne cu măsa să aibă grijă de el toată viața lui 2 nenorociți bolnavi fără discernământ.

Dacă o sa continui "relația" ta cu el "căsnicia" ta cu el care la "băutura" băga vrăjeală ca nu știe ce face și te dă de pământ și începe cu abureli "că nu știa el ce face săracul navea habar că te dă de pământ" lasă-l Sonia9090 o săte o aștepte o viață distrusă cu un abuzator agresorul criminal care își măcelărește propia familia își bate joc de propia lui familie.

| adryang78 a răspuns:

Dacă părinții tăi sunt dispuși să te ajute financiar și cu copilul, da, ar fi o idee foarte bună să faci o facultate. Măcar o școală postliceală, dacă timpul și finanțele nu-ți permit o facultate.

| andreispeed250 a răspuns:

Atata timp cat te ajuta si ei, de ce nu ai termina facultatea? Crede-ma, vei regreta mai tarziu