| LauraSofia456 a întrebat:

Am 21 de ani, locuiesc împreună cu iubitul meu la părinții lui și cu fratele meu mai mic. El are 8 ani, părinții noștri au decedat, eu și fratele meu ne înțelegem bine și iubitul meu are grija de el, însă fratele meu este puțin mai timid si nu s-a obișnuit încă acasă la iubitul meu.Cum îl pot face să sa obișnuiască cu mutarea?

2 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Pai petreceți cât mai mult timp împreună! Asta îl va face sa se obișnuiască

| eliancodrut a răspuns:

Se va obisnui. Copiii sunt mult mai adaptabili decat adultii.