| LauraSofia456 a întrebat:

Am 21 de ani, părinţii mei au decedat amândoi, eu mai am un frate de 8 ani care a ramas în grija mea dupa decesul lor. Nu vreau să îl dau la stat, îl iubesc dar că uneori mi-e cam greu credeţi ca am gresit ca am ales sa îl cresc pe fratele meu dupa decesul parinţilor? Ce sfaturi aveţi pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

E normal sa iti fie greu, sa iti cresti singura fratele de 8 ani nu este usor. Decat sa ramai cu regretul ca a ajuns cine stie pe unde, sufera si este traumatizat, mai bine il stii langa tine. Asta este cel mai bine si asta si-au fi dorit si parintii tai. Ar fi bine sa faci terapie, o sa te ajute mult, mai ales ca esti responsabila de un copil, esti si parinte si sora.

8 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Troll.Aceleasi greseli gramaticale si aceleasi povesti expirate.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu ai greșit, e cel mai bun lucru pe care l-ai fi putut face, e fratele tău, singura familie care ti-a mai rămas, trebuie sa il ți aproape cu orice preț, e foarte bine ca nu l-ai dat la casa de copii, mai târziu în viața, îți va fi recunoscător, crede-mă.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă îl iubești poți fi mama lui.

| ContinchispeviataAvetiGrijaDeVoi a răspuns:

Buna Laura Sofia îmi pare rău cu Adevărat că ți-a rămas ție o responsabilitate atât de mare pe umeri tăi și ești încă o fată foarte tânără Dumnezeu săi odihnească în pace pe părinți voștri voiam stare întreb dacă stai la chiriei? sau stați în casă părinților voștri? și dacă este posibil să-l dai pe fratele tău mai mic la Școală urgent să nu-l lași fără carte și fără școală intre timp dacă dorești și poți și vrei și ai posibilitatea de a munci cinstit și să aveți grijă de voi doi fiindcă doar voi doi ați mai rămas sunteți amândoi încă copii și pierderea părinților voștri este una gravă Dumnezeu să fie și cu tine și cu frățiorul tău și sa aibă grijă de voi doi

| ContinchispeviataAvetiGrijaDeVoi a răspuns:

Dacă stați în chirie este greu foarte greu înțeleg situația dar dacă stați la casa părinților voștri ce va rămas vouă aveți o mare oportunitate și o șansă să începeți o viață frumoasă și nu veți fi nevoiți să munciți pentru chrie și curent întreținere și nu vei pierde jumate de salariu doar pe chirie și utilități de plată.

| ContinchispeviataAvetiGrijaDeVoi a răspuns:

Be băiat să-l dai la școală ori-ce ar fi să-l ți la schoală și să nu-l lași că este mic și fragil îi va trebui cartea în viață este necesar să știm carte în viață este ORI-CE COPIL trebuie ținut la schoală indiferent de situația materială să meargă la școală decât să bată mingea pe maidan strada este periculoasă dacă crește de mic Copil între un mediu cerc și vicios toxic Destrăbălați drogați alcooliști deprăvați boschatari Doamne Dumnezeule ferește nu poți fi cu ochii mereu pe el dar așa va fi la schoală printre oamenii cu carte nu printre anturaje murdare ori ce ar fi ținel la schoală pe băiat și Dal la schoală pe băiat Dumnezeu să fie cu voi doi Amin și să nu vă lase pe mâinile "oamenilor" fără frică de Dumnezeu AminAmin.

| ContinchispeviataAvetiGrijaDeVoi a răspuns:

Dumnezeul sa va ocloteasca sa vă păzească pe amândoi și să nu vă lase la greu și la nacaz mergeți la biserică dacă vreți dacă puteți dacă vă permite timpul și doriți voi doi.

| tunoi88 a răspuns:

Nu il da la stat, nu face greseala asta, este pacat de el sa iti bati joc de el, doar pe tine te mai are, cum sa faci asa ceva, stiu ca este greu, dar cat de greu este, nu face asta. Eu cred ca poti sa ai grija de el, cred ca poti sa te descurci.