| Sonia9090 a întrebat:

Am 21 de ani și un băiat de 5 ani l-am născut când aveam 17 ani tatl lui e foarte violent cu mine vreau sa plec la părinți mei dar nu vor sa ma primească de asta stau cu el mau mai primit și am plecat înapoi la soțul meu de frica și acum nu mai vor sa ma primească am rămas din greșeală însărcinată cu băiatul când aveam 16 ani și la 17 am născut ai mei au zis ca ma primesc fără copil de data asta eu la copil nu renunț.Ce sa fac? Îmi e și frica sa plec și nu vreau sa îmi părăsesc copilul.Ce aș putea face în situația asta?

2 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Nu te mai accepta pentru că probabil știu că tot la el te vei întoarce după ce se liniștesc apele. Convinge-i că de data asta e definitivă despărțirea și nu te vei mai întoarce la el, să îți mai dea o șansă să te primească înapoi cu copilul, dacă au un pic de suflet în ei, că doar e vorba de copilul și nepotul lor, nu ar trebui să fie o problemă să te primească înapoi. Apelează la latura lor emoțională, trebuie să te accepte că ești copilul lor, iar băiețelul e parte din tine si el, deci și pe el trebuie să îl accepte. Dacă nu vor, poate ai alte rude la care să poți merge.

| 1onur a răspuns:

Nu-ți părasi bebelușul te implor eu ca un câine sad Nu-ți lăsă copilul pe mâinile lui și nu-l lăsă în grija lui să-l crescă ca nul va crește sănătos nul va crește frumos nul va creste cu iubirea dragostea de mamă nu se compară cu nimic pe lumea asta daca lași copilul pe mâinile lui o săl facă ca el sălbatic agresiv turbata dezumanizat inuman el o sa nenorocesc bebelușul o sa crească fără tine fără mama lui care ia dată viață cu Adevărat viață. Sa ju facj prostia în viață cea mai mare verdeață săți lași bebelușul pe mâinile lui ( nu face asta niciodată în viața ta fiindcă bebelușul ăla o se crească o sa fie copil și dacă cade pe mâinile lui să-l "educe" în viață o să-l facă exacta și exactă ca și el un animal. ia copilul si mergi la mama ta cu el și vorbește cu ia de urgență spune-i totul spune-i cu te bate spune-i cum te agreez spune-i cum te abuzează spune-i cu te maltratează spune-i cum este agresiv cu tine și aplica agresiune fizică pe tine și cum te bate cu copilul de față și crește bebelușul în traume și condiții anormale din cazul lui bebelușul nu poate normi trasare nopțile din somn și plânge într-una făi dosarul ăsta rasa lui de nenorociți pământului.

Megi la poliție deschidei dosar penal și să-l închidă ăsta nu este om cu tine și nu va fi cu nimeni om. El te agreez el te abuza el te bate și îți face agresiune fizică cu bebeluși de față și se speri și plânge din cauza lui și copilul nu poate dormi nopțile din cazul lui trasea și plânge din cauza violenței și abuzurilor din partea lui adresate ție ai de față cu bebelușul crește în condiții anormale

Nu fie prostia și greșeală să lași băiatul pe mâinile lui ca o să-ți facă EXEACTĂ CA EL sălbatic agresiv abuztor și va avea probleme de sănătate din cauza lui nu se va dezvolta normală nu se va dezvolta sănătos nu va fi un copil sănătos și va avea probleme de sănătate și în viața lui când va ajunge Adolescent minor fiindcă crește alături de un abuzator care își abuzează propia lui familie și copil ai sa nenorocești băiețelului bebelușul dacă lași pe mâinile unui criminal copilul tău care iai dată viață și l-ai adus pe lumea asta