| Anais45 a întrebat:

Am 22 de ani iubitul meu are 25 de ani relația noastră nu prea mai merge și de asta vrem să luăm o mică pauză de la relație dar nu vrem să ne despărțim de tot.Cum să facem aceasta pauză de fara să ne stricăm relația?

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Pai, daca aveti o relație si doriti sa lucrati la ea, doar impreuna puteti face acest lucru.
Pauză inseamna, fiecare cu drumul lui si relatia se alterează.
Daca nu merge in doi, separat ce ar trebui sa mearga?

| Cipi1212 a răspuns:

Rămâneți prieteni o vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pauza nu trebuie sa existe, se instaureaza raceala mai adanc si se pierde interesul, in aceste momente cel mai important lucru e sa sa va focusati pe punctele voastre forte sa reaprindeti flacara, ademeniti va unul pe altul, recuceriti-va. Sfatuiesc sa va casatoriti, o sa va responsabilizeze mai mult, eu dupa 6 luni m-am casatorit cu sotia mea si dupa 1 an a venit si bebele.